Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.09 13:51

Lenkijos kalnuose į keturis Lietuvos piliečius trenkė žaibas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.07.09 13:51

Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad praeitą savaitę Tatrų kalnuose į keturis Lietuvos piliečius trenkė žaibas, viena moteris atsidūrė ligoninėje. Tiesa, vėliau pranešta, kad jos būklė stabili ir pavojus gyvybei negresia.

Kaip teigia LRT RADIJO bendradarbė Varšuvoje Nijolė Druto, 52-ejų moteris patyrė sunkių sužalojimų, nugabenus į Zakopanės ligoninę ji buvo priešinfarktinės būklės, patyrusi pavojingų nudegimų. Kiti trys keliautojai, dar viena moteris, vyriškis ir 11-os metų berniukas, sužeisti nesmarkiai. Nelaimė įvyko praėjusį penktadienį, apie vidurdienį.

Keliautojai kopė į populiarią Gevonto viršukalnę, kurios aukštis – beveik 2 km. Audros užklupti lietuviai jau leidosi nuo kalno, tačiau nelaimės išvengti nepavyko.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) teigia, kad Lietuvos ambasada Lenkijoje žino apie įvykį, tačiau informacijos iš atsakingų Lenkijos institucijų nėra gavusi, o nukentėję piliečiai į atstovybę taip pat nesikreipė. Pasak URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento vadovo Ryčio Paulausko, nėra žinoma, ar nukentėję lietuviai keliavo su kelionių agentūra, ar individualiai.

Lenkijos gelbėtojai teigia, kad lietuviai į kalnus kopė neklausydami ne kartą kartotų perspėjimų, jog artinasi audra. Didžiausia keliautojų klaida laikoma tai, kad prasidėjus audrai jie toliau judėjo ir nenusprendė sustoti ir ieškoti vietos, kur pasislėpti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi