Lietuvoje

2018.07.03 21:28

Stringa užmojai tęsti verslo įtakos politikams tyrimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.03 21:28

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas toliau keliauja per Lietuvą, pristatinėdamas komiteto išvadas, kuriose atskleidžiama neteisėta verslo įtaka politikams, o „MG Baltic“ ir „Rosatom“ įvardytos grėsme nacionaliniam saugumui. Tuo metu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos užmojai tyrimą tęsti kol kas stringa.

Žadėta nutarimą įregistruoti praėjusią savaitę, tačiau tai nepadaryta. Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Agnė Širinskienė sako, kad vis dar renkami parlamentarų parašai.

Yra išvykusių Seimo narių, kurie norėtų dar pasirašyti, todėl mes tiesiog laukiame, kada jie sugrįš, tikiuosi, kad tai įvyks apie liepos 6–7 dieną. Šiuo metu parašų yra gerokai virš 50, tai pakanka registruoti nutarimą“, – kalbėjo A. Širinskienė. Ji sakė, kad būsimai tyrimo komisijai klausimai jau suformuluoti, tačiau kol kas jų neatskleidžia.

Anksčiau Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis yra teigęs, kad viena krypčių būtų „Modus grupė“, kurią esą protegavo konservatorius Andrius Kubilius. „Valstiečiai“ užsimoję ištirti ir prezidentės susirašinėjimą su politinės korupcijos byloje įklimpusiu Eligijumi Masiuliu.

Prieš porą savaičių frakcijoje priėmus sprendimą tęsti tyrimą, kilo nepasitenkinimas. V. Bakas pagrasino paliksiantis frakciją, o Justas Džiugelis sakė, jog klausimai selektyvūs, prastumti buldozeriu ir neatmetė siūlysiantis R. Karbauskiui trauktis iš frakcijos seniūno posto. Šis tai išvadino parlamentaro kliedesiais.

Opozicija teigia, kad ne naujais tyrimais reikia užsiimti, o įgyvendinti NSGK teiktus siūlymus dėl įstatymų pakeitimų, leisiančių ateityje išvengti politinės korupcijos.

Vyriausybėje šiuo metu sudaryta darbo grupė, kuri rengia įstatymų pakeitimus – taisomas lobizmo, rengiamas civilio turto konfiskavimo įstatymas. Į Seimą jie turėtų atkeliauti rugsėjo viduryje.

Plačiau apie tai – Jevgenijaus Bardausko ir Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.