Lietuvoje

2018.06.18 10:18

Laimėjo bylą dėl „W“ raidės pavardėje

LRT.lt 2018.06.18 10:18

Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl trečiojo Wardyn šeimos vaiko.

Tuo tarpu Europos Sąjungos Teisingumo Teismas savo sprendimuose yra konstatavęs, kad skirtingas tos pačios pavardės, taikomos dviem vienos sutuoktinių poros asmenims, užrašymas gali sukelti rimtų nepatogumų suinteresuotiems asmenims tiek profesiniame, tiek privačiame gyvenime, rašoma pranešime spaudai.

Nagrinėjamu atveju iš byloje esančių rašytinių įrodymų nustatyta, kad pareiškėjų ir jų kitų dviejų vaikų pavardės yra įregistruotos „Wardyn“, tuo tarpu vėliausiai gimusio trečio vaiko pavardė jo gimimo įraše nurodyta „Vardyn“. Tokia situacija, kuomet vieno vaiko pavardė skiriasi nuo likusių keturių šeimos narių, sukuria rimtus tiek administracinius, tiek asmeninius nepatogumus visiems šeimos nariams. Tokia situacija, kuomet nepagrįstai suvaržomos/apsunkinamos asmenų prigimtinės teisės, laikytina tiek asmens privataus ir šeimos gyvenimo neliečiamumo pažeidimu, tiek asmens teisės į vardą pažeidimu.

Įvertinęs visas aplinkybes teismas įpareigojo Civilinės metrikacijos skyrių pakeisti pareiškėjos sūnaus A. Sz. Wardyn pavardę iš „Vardyn“ į „Wardyn“ ir išduoti gimimo liudijimą.