captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kur ir kada galite būti nubausti už alkoholio vartojimą

Už alkoholio vartojimą viešoje vietoje šiuo metu Lietuvoje asmenys baudžiami 20–100 eurų bauda, tačiau, kaip sako advokatas Algis Lukoševičius, pasitaiko atvejų, kai tokią baudą gauna ir privačiuose žemės sklypuose alkoholį vartojantys asmenys.
Mattias Diesel/Unsplash nuotr.
Mattias Diesel/Unsplash nuotr.

„Teismų praktikoje tam tikrais atvejais net ir privatus sodo sklypas, privatus žemės sklypas, jei asmuo elgiasi netinkamai (gal yra ir viešosios tvarkos pažeidimo požymių, ir alkoholio vartojimo požymių), yra pripažįstamas kaip viešoji vieta“, – sako teisininkas.

Pasak jo, kyla diskusijų, kas ta „vieša vieta“ – sąvoka, minima daugelyje įstatymų. Aukščiausiojo Teismo aiškinimu, tai vieta, į kurią laisvai ir nevaržomai gali patekti žmonės.

„Pajūris, upės, ežero pakrantė – be abejonės vieša vieta. Net nuvažiavę į mišką, kur būsite vieni, būsite viešoje vietoje, nes tokia (vieša – LRT.lt) laikoma ir vieta, kur įprastai žmonės nesirenka, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių susirinko“, – aiškina A. Lukoševičius.

Jeigu šalia asmens, vartojančio alkoholį viešoje vietoje, yra ir jo vaikai, jam dar tektų atsakomybė už netinkamą tėvų valdžios panaudojimą vaiko atžvilgiu, nes vaikai mato blogą pavyzdį, sako teisininkas.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Mattias Diesel/Unsplash nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...