Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.07 23:05

D. Grybauskaitė ragina kovoti su „vyriškų“ ir „moteriškų“ darbų stereotipais

Lietuvoje tik penktadalį parlamento sudaro moterys, kai Europos valstybėse šis rodiklis siekia apie trečdalį. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad XXI amžiuje moteris turi siekti lygiaverčio statuso, atlyginimo ir politinių galimybių. Tai šalies vadovė pabrėžė Vilniuje vykstančioje tarptautinėje moterų politikos lyderių konferencijoje. Šalies vadovė taip pat paragino kovoti su „vyriškų“ ir „moteriškų“ profesijų stereotipais ir paskatinti moteris rinktis karjerą mokslo ir inovacijų srityse.

„Daugiau nei 150 valstybių dar taiko moteris diskriminuojančius įstatymus. Daugelyje pasaulio vietų, lyčių lygybės laikas yra sustojęs ar net griaunama pasiekta pažanga. Jungtinių Tautų teigimu, reikės dar mažiausiai 100 metų, norint įveikti dabartinį lyčių atotrūkį pasaulyje“, – sako D. Grybauskaitė.

Stereotipas, kad informacinės technologijos ir inžinerija – ne moterų sritys, vis dar gajus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Sugriauti jį mėgina viena iš mentorystės programos „Women go Tech“ kūrėjų Žydrūnė Vitaitė. Ji ketvirtadienį Moterų politikos lyderių konferencijoje moderavo diskusiją apie technologijas ir jų panaudojimą. 

Moterų politikos lyderių forumo tikslas pritraukti daugiau moterų ir į politiką, o jau turinčias mandatą didinti savo įtaką.

Daugiau apie renginį – Jovitos Sukackaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi