Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.26 18:02

Kas gresia pamokas į apsilankymus prekybos centre iškeičiantiems vaikams?

Mokinius, kurie pamokas iškeičia į apsilankymus prekybos centre ar kitose viešose vietose, policija teigia surandanti gana greitai. „Pavyzdžiui, yra vieta, kur prieinamas nemokamas internetas. Ten jie būriuojasi“, – sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Jevgenijus Liepis. J. Liepio teigimu, atsakyti už mokyklos nelankančius vaikus gali tekti ir jų tėvams ar globėjams, bet būna atvejų, kai prevencinės priemonės taikomos ir patiems vaikams.

Pasak policijos atstovo, policija informaciją gauna įvairiais būdais – neseniai prekybos centro apsaugos darbuotojai pranešė policijai, kad pamokų metu daug mokyklinio amžiaus vaikų lankosi prekybos centre. Gavusi tokią informaciją policija ją patikrina ir, jei reikia, įvertinusi situaciją taiko atsakomybę vaikams arba jų tėvams ar globėjams.

„[Tai] gali būti tėvų arba globėjų atsakomybės klausimas, jei nustatome, kad tėvai arba globėjai vengia leisti vaiką į mokyklą. Gali būti, kad tėvai arba globėjai savo elgesiu, savo gyvenimo būdu nesudaro sąlygų vaikui nueiti į mokyklą. Bet yra ir kita pusė. Tėvai gali būti pareigingi – kiekviena rytą išleidžia vaiką į mokyklą, palinki geros dienos, pabučiuoja į skruostą, tačiau vaikas keliauja ne į mokyklą“, – sako J. Liepis.

Kokia atsakomybė gresia tokiems vaikams arba jų tėvams ar globėjams, žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi