Naujienų srautas

Lietuvoje2023.04.26 15:48

Su krepšiniu ir žuvies paroda sutapęs Matijošaičio vizitas į Barseloną: lydi gyvenimo draugė, o kur ieškos „įkvėpimo“ – neskelbiama

00:00
|
00:00
00:00

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pirmadienį pradėjo komandiruotę Barselonoje. Kaip pats sako, Ispanijoje ieškos „šviežio įkvėpimo“, tačiau nei kur konkrečiai ketina lankytis, nei su kuo susitiks – neskelbiama. Politologas Bernaras Ivanovas pabrėžė, kad Kauno atvejis – nėra išskirtinis, abejonių kelia ir Seimo narių išvykos. Anot jo, komandiruočių tvarką būtina griežtai apibrėžti ir siekti didesnio skaidrumo. 

Vicemeras bei V. Matijošaičio atstovas spaudai Tomas Jarusevičius LRT.lt teigė, kad „daugiau tikriausiai pats meras pasidalins sugrįžęs po 4 dienų komandiruotės.“ Su juo į Barseloną išvyko ir gyvenimo draugė, naujoji Kauno miesto tarybos narė Loreta Stonkienė. Savivaldybės teigimu, ji keliauja ne kaip miesto atstovė, o privačiai.

Sužinoti, kokių konkrečių planų Ispanijos mieste turi Kauno meras, LRT.lt nepavyko, tačiau aišku, kad jis ruošiasi stebėti Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelona“ krepšinio komandų dvikovą.

„Kaunas jau kuris laikas tapęs pavyzdžiu kitiems miestams, bet negalime visąlaik kliautis vien savo kūrybiškumu – reikia ir patiems gerųjų pavyzdžių svetur paieškoti. Meru dirbu jau devintus metus, o čia turbūt pirmas kartas, kai išvykau į komandiruotę būtent su tokiu darbiniu tikslu. Ją planavau jau senokai. Reikia naujų vėjų ir šviežio įkvėpimo“, – komentare LRT.lt cituojamas V. Matijošaitis.

Anot mero, tai, kad komandiruotė suplanuota būtent tuo metu, kai Barselonoje Kauno „Žalgirio“ laukia svarbios rungtynės – sutapimas.

„Kadangi taip jau sutapo, po darbo tikrai vyksiu palaikyti „Žalgirio“ vyrų Eurolygoje. Būtų gėda tikram kauniečiui tokios progos neišnaudoti. Norėtųsi iš Barselonos parvežt ne tik naujų idėjų Kaunui, bet ir nors vieną žalgiriečių pergalę“, – nurodė meras.

Politologas: komandiruočių tvarką būtina aiškiai reglamentuoti

LRT.lt kalbintas politologas B. Ivanovas pabrėžė, kad komandiruotės – nėra tinkamai reguliuojama sritis, o klausimų kyla ne tik dėl V. Matijošaičio, bet ir ne vieno Seimo nario išvykų. Anot jo, ypač rimtų abejonių kyla ir dėl komandiruočių, kurias apmoka kviečiančiosios šalys.

„Matijošaitį vargu ar šiuo atveju išskirtiniu galime laikyti, nes jis žmogus, aš manau, tokias komandiruotes ir pats galėtų apsimokėti. Esmė ta, kad labai turi būti griežtai reglamentuoti skaidrumo reikalavimai, kad nekiltų jokių abejonių. Pas mus, deja, politinė kultūra yra tokia, kad daug kas yra palikta, nežinau ar sąmoningai, ar ne“ – svarstė jis.

Anot pašnekovo, tiesiog negali būti taip, kad politikas išvyksta kažkur, tačiau nežinia dėl ko. Tokiu būdu, sakė jis, gali būti švaistomi mūsų visų – mokesčių mokėtojų – pinigai.

B. Ivanovo teigimu, siekiant griežtinti komandiruočių reglamentą būtina politinė valia, tačiau patys politikai nėra tuo suinteresuoti. Anot jo, prie pokyčių galėtų prisidėti pilietinė visuomenė, tačiau, deja, ji nėra tokia stipri.

LRT.lt pašnekovo teigimu, rinkėjams dėl neaiškių komandiruočių kylantys skandalai nė nerūpi, o ir renkantis už ką balsuoti nieko nereiškia.

Visuomenė ne ką mažiau sugadinta, negu tie patys politikai.

B. Ivanovas

„Tai yra Siegel tipo skandalas ar kokio mirusio oligarcho paveldėjimo istorija, kai rašo ištisai koks nors laikraštis. Tai yra tiesiog įdomus faktas. Žmogelis paskaito, pakrapšto makaulę, numeta tą laikraštį sakydamas, kad vėl ten tas pats ir įsipila to, ko Veryga nesiūlo įsipilt, bet pilietinio jokio veiksmo iš to nekyla. Visuomenei tai nerūpi, visuomenė ne ką mažiau sugadinta, negu tie patys politikai“, – kritikavo B. Ivanovas.

Kauno konservatoriai kelia klausimą, ar nesupainioti interesai

Kauno miesto opozicija sako turinti abejonių dėl pirmadienį Barselonoje prasidėjusios mero komandiruotės. Laikinosios sostinės konservatoriai tikina, kad klausimų kelia ne tai, jog komandiruotės metu Barselonoje vyks Kauno „Žalgiriui“ ypač svarbios krepšinio rungtynės, kurias stebėti ruošiasi ir meras. Kauno konservatorių teigimu, įtartinai atrodo neaiškiai pristatyti V. Matijošaičio komandiruotės tikslai bei faktas, kad būtent tuo pat metu į Barselonoje vykstančią žuvies ir jūros gėrybių parodą išvyko kelios dešimtys „Vičiūnų Grupės“, kurios vienas iš savininkų yra meras, darbuotojų.

„Situacija kelia tam tikrų klausimų. Manau, kad verta pasidomėti detaliau apie komandiruotės darbotvarkę, jos tikslus. Tikrai suprantame, kad palaikyti „Žalgirį“ yra svarbu, tačiau taip pat svarbu, kad būtų atlieptas miestiečių interesas, kad komandiruotės metu nebūtų pažeidžiami vieši ir privatūs interesai. Dėl tos priežasties su kolegomis esame sutarę detaliau pasidomėti tiek komandiruotės darbotvarke, tiek jos ataskaita“, – Eltai teigė opozicinės konservatorių frakcijos Kauno miesto savivaldybėje seniūnas Martynas Prievelis.

Politikas tikino, kad jo vadovaujama Kauno konservatorių frakcija tikrai sieks sužinoti esmines V. Matijošaičio komandiruotės detales.

„Kaip matyti savivaldybės pateikiamoje darbotvarkėje, komandiruotė prasidėjo pirmadienį. Barseloną meras pasiekė anksčiau už Kauno „Žalgirį“. Būtų tikrai įdomu daugiau sužinoti apie šią kelių dienų darbotvarkę. Kokie klausimai buvo sprendžiami, koks buvo miesto interesas“, – sakė jis.

„Mes tikrai pasiteirausime tiek dėl darbotvarkės, tiek dėl komandiruotės ataskaitos“, – pridūrė politikas.

Galiausiai konservatorius neslėpė, kad kelti klausimą dėl V. Matijošaičio komandiruotės motyvuoja ir pasiekusios žinios apie šią savaitę Barselonoje vykstančią žuvies ir jūros gėrybių industrijos parodą. Kaip teigė M. Prievelis, tai, kad joje dalyvauja „Vičiūnų Grupės“ įmonės atstovai, kelia klausimų dėl viešų ir privačių interesų suderinimo.

„Yra klausimų ir dėl tam tikrų parodų, kurios tuo pačiu metu vyksta Barselonos mieste ir kur, kaip matome, dalyvauja kai kurios „Vičiūnų Grupės“ įmonės. Norisi tikėti, kad tai yra sutapimas. Visgi klausimai natūraliai kyla ir norėsis gauti atsakymus. Natūralu, kad komandiruotės metu privatūs reikalai neturėtų būti sprendžiami. Tikimės, kad to nėra, bet tokie sutapimai verčia kelti klausimus“, – teigė M. Prievelis, pažymėdamas, kad jo vadovaujama frakcija netruks imtis veiksmų.

„Frakcijos atstovai kreipsis raštu, prašysime atsakymų ir priklausomai nuo to, kokie jie bus, spręsime dėl tolesnių veiksmų. Ar reikės papildomų iniciatyvų, ar reikės kreiptis į kažkokias institucijas“, – apibendrino Kauno miesto savivaldybės politikas.

„Vičiūnų Grupė“: tai yra svarbiausias kasmetinis industrijos renginys

„Vičiūnų Grupės“ komunikacijos atstovai Eltai patvirtino, kad Barselonoje šią savaitę vykstančioje parodoje dalyvauja įmonės atstovai.

„Ispanijoje, Barselonoje balandžio 24-27 dienomis vyksta didžiausia pasaulyje žuvies ir jūros gėrybių industrijos paroda SEG (Seafood Expo Global). Tai yra svarbiausias kasmetinis industrijos renginys, rengiamas nuo 1993 metų, jame šiemet apsilankys apie 30 tūkst. žmonių“, – Eltai perduotame komentare teigė „Vičiūnų Grupės“ komunikacijos atstovai.

„Viena iš rinkos lyderių „Vičiūnų Grupė“ SEG dalyvauja jau ne vieną dešimtmetį, suprantama, kad dalyvaujame ir šiemet. Į parodą atvyksta mūsų darbuotojai iš visos Europos, čia susitinka su klientais ir partneriais“, – sakoma komentare, pažymint apie parodoje laimėtas kelias nominacijas bei apdovanojimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi