Lietuvoje

2017.11.13 19:24

STT: Energetikos ministerijos įmonėse trūksta viešumo ir veiklos aiškumo

BNS2017.11.13 19:24

Energetikos ministerijai pavaldžiose įmonėse trūksta aiškumo, renkant stebėtojų tarybų bei valdybų narius, nėra vieningų jų vadovų civilinės atsakomybės draudimo įsigijimo kriterijų. Be to, elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ viešieji pirkimai ne visuomet yra tinkamai organizuojami. Tai pareiškė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę.

„Atlikę korupcijos rizikos analizę, STT pareigūnai nustatė, kad nėra pakankamai reglamentuota Energetikos ministerijos valstybės tarnautojų atrankos tvarka siekiantiems eiti valstybės valdomų įmonių kolegialių organų (stebėtojų tarybos ar valdybos) narių pareigas, ne visų valstybės valdomų įmonių kolegialūs organai veikia visos sudėties ir yra išsirinkę pirmininką“, – rašoma STT pranešime spaudai.

STT nuomone, nepakankamai viešinama Ignalinos atominės elektrinės, Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros, „Epso-G“ ir „Litgrid“ veikla, ne visų jų interneto svetainėse viešinami rodikliai, nuo kurių priklauso įmonės vadovo algos kintamoji dalis.

„Vykdant „Litgrid“ viešuosius pirkimus, nevisiškai panaudojamos centralizuotų pirkimų galimybės, ne visais atvejais užtikrinamas viešųjų pirkimų inicijavimo ir priežiūros funkcijos atskyrimas nuo pirkimo organizavimo ir atlikimo“, – tvirtina STT.

Energetikos ministerija, STT teigimu, nepakankamai koordinuoja įmonių kolegialių organų narių ir vadovų civilinės atsakomybės draudimo įsigijimą, nėra nustatyti vieningi jo kriterijai.

Energetikos ministerija tikina ketinanti atsižvelgti į STT pasiūlymus.

„Mūsų tikslas yra užtikrinti nulinę toleranciją korupcijai tiek ministerijoje, tiek jai pavaldžiose įmonėse ir įstaigose. Atliktas vertinimas parodė, kad einame teisinga kryptimi, o pateikti siūlymai ir rekomendacijos mums padės dar geriau valdyti korupcijos riziką ir užtikrinti skaidrią ir sąžiningą veiklą“, – pranešime spaudai sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Ministerija žada tobulinti įmonių valdymo organų formavimo ir atstovų delegavimo į juos tvarką ir procedūras, tęsti pradėtą Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūros pertvarką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI