Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.09 19:32

G. Landsbergis ragina V. Pranckietį neteikti Seimui VLKK pirmininko kandidatūros

LRT.lt 2017.11.09 19:32

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, atkreipdamas dėmesį į 8 naujai išrinktų Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) narių kreipimąsi „Dėl Kalbos komisijos pirmininko kandidatūros“. Jame net pusė VLKK narių nepalaiko Audrio Antanaičio kandidatūros į šios komisijos pirmininkus ir nė vienas iš kreipimąsi pasirašiusių VLKK narių nesutinka tapti A. Antanaičio pavaduotoju.

„Toks raštas liudija, kad ateityje būtų labai apsunkintos tolimesnio VLKK darbo galimybės. Tai taip pat rodo esminį dalies komisijos narių nepasitikėjimą tiek siūlomu komisijos pirmininku, tiek politizuotu VLKK sudarymo principu, kai komisija formuojama atspindint valdančiųjų partijų, o ne šalies gyventojų interesus“, – sako G. Landsbergis.

Tokia situacija susidarė, nes VLKK šiais metais buvo formuojama ir jos pirmininkas renkamas ne remiantis narių kompetencija bei autoritetu lituanistų bendruomenėje, o politiniais motyvais, rašoma G. Landsbergio pranešime.

„Vienas iš ryškiausių komisijos pirmininko skyrimo aspektų – siekis pakeisti VLKK poziciją dėl vieno daug ažiotažo sulaukiančio įstatymo projekto, kuris svarstomas Seime. Akivaizdu, kad situacija, į kurią dabar klimpsta VLKK, yra paralyžiuojanti šios komisijos veiklą“, – rašoma pranešime. 

Kreipimesi į Seimo pirmininką TS-LKD frakcijos seniūnas ragina kuo skubiau imtis šių veiksmų:

1. Seimui nebeteikti šiuo metu atrinktos VLKK sudėties ir jos pirmininko kandidatūros;

2. Į Seimo darbotvarkę skubiai įtraukti VLKK depolitizavimą įgalinančius įstatymo projektus.

3. Pakeitus – depolitizavus – komisijos sudarymo tvarką, pradėti VLKK formavimą iš naujo ir siekti, kad ši komisija būtų formuojama tik iš kompetentingų ir autoritetą turinčių lituanistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi