Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.06 22:49

Planuojama naikinti žiedines rajonų savivaldybes

Rengiamasi šešių vadinamųjų žiedinių rajonų savivaldybių, kurių centrai yra miestų savivaldybių teritorijose, naikinimui. Vidaus reikalų ministerija ieško savivaldybės, kuri galėtų tapti pilotiniu projektu. Pradėtos konsultacijos su savivaldybių vadovais, pirmasis susitikimas įvyko su Alytaus miesto ir rajono merais.

Alytaus rajonas – žiedinė savivaldybė, kurioje gyvena apie 30 tūkst. gyventojų. Mieste šiek tiek daugiau nei 50 tūkst. Lietuvos regioninės politikos gairių, vadinamosios Baltosios knygos, projekte numatyta, kad ateityje tokių savivaldybių turėtų nelikti.

Mažėjant gyventojų skaičiui, pasak vidaus reikalų viceministro, reikia peržiūrėti savivaldybių administracines ribas, turėtų mažėti valstybės tarnautojų. Be to, ieškoma būdų kaip skatinti regionų ekonomiką bei plėtrą.

Vidaus reikalų ministerija ieško savivaldybių, kurios išbandytų bandomąjį projektą, sujungiant jas.

„Pagal įstatymus, mes tikrai turime atsiklausti gyventojų ir tai bus padaryta bet kuriuo atveju. Tai, ką aš išsivežu iš šio vakaro susitikimo su merais, tai yra turbūt pilotinio projekto Alytuje nebus, kadangi abu merai sutiko, kad tai turi būti sisteminis požiūris, turime žiūrėti į visas savivaldybes, kaip joms ekonomiškai sekasi, kaip joms sekasi su gyventojų skaičiumi, taigi greitų sprendimų neturime“, – sakė vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys.

Kada gali įvykti žiedinių savivaldybių pertvarka, kol kas niekas nežino. Netrukus  bus kalbamasi su Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėmis.

Plačiau apie susitikimą Alytuje – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16