Lietuvoje

2017.10.24 15:23

Pasaulio lietuviai siekia elektroninio balsavimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.24 15:23

Konstituciniam Teismui pareiškus, kad dvigubą pilietybę galima išplėsti tik pakeitus Konstituciją ir surengus referendumą, pasaulio lietuviai siekia, kad būtų įteisintas balsavimas internetu. Taip esą galimybę balsuoti turėtų daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių.

Apie tai diskutuojama ir šią savaitę vykstančiame Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje. Tačiau politikai neskuba šios idėjos palaikyti.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis sako, kad praėjusiais metais pasaulio lietuvių bendruomenė kvietė dalyvauti rinkimuose Naujamiesčio apygardoje ir daugiamandatėje apygardoje, tačiau sistema ne visada veikė tinkamai.

„Gavome labai daug nusiskundimų, kuomet paštas tiesiog nepasiekia lietuvių gyvenančių Afrikos valstybėse, net tose pačiose JAV, kadangi kol iš konsulatų atėjo paštas jau buvo pasibaigęs balsavimas“, – pasakoja R. Baltaduonis.

Seimo pirmininkas tiki, kad elektroninis balsavimas pritrauktų rinkėjus, tačiau, pasak jo, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar balsavimo sistemos gerai veiktų.

„Jeigu tos sistemos veikia nepatikimai, tai mes turbūt neturėtume sudaryti sąlygų netikram balsavimui ar netikriems rezultatams sukurti“, – sako V. Pranckietis.

Premjeras pritaria, kad tokio balsavimo reikia, bet, anot jo, dėl saugumo tokią sistemą reikėtų išbandyti per mažiau svarbesnius balsavimus, pavyzdžiui vykdant apklausas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt