captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gaisro prevencija: kokias statybines medžiagas rinktis

Šiemet Lietuvoje vien individualiuose gyvenamuose namuose jau kilo apie 1000 gaisrų. VPPV Gaisrų prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Aurimas Gudžiauskas pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis statybines medžiagas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Labai svarbu, kokios statybinės medžiagos yra naudojamos. Bendrai kalbant apie statybines medžiagas, svarbu jų degumas ir statybinių konstrukcijų atsparumas ugniai. Vadinasi, ar ta statybinė medžiaga yra degi, ar ji, pradėjusi degti, palaiko degimą, ar ji apskritai nedega ir netgi neįmanoma jos uždegti“, – statybinių medžiagų klases pagal degumą vardija A. Gudžiauskas ir rekomenduoja statyboms naudoti kuo aukštesnės degumo klasės statybos produktus, kad ugnies plitimas pastatuose būtų kuo mažesnis.

Pasak pašnekovo, kai kurioms statybinėms medžiagoms, pavyzdžiui, dažams, tapetams ir pan. degumo reikalavimai nekeliami, tad asmuo gali rinktis jam patinkančias ir įperkamas statybines medžiagas.

„Daugiau kalba eina apie reikalavimus pačioms konstrukcijoms, sienoms, sienų šiltinimui, termoizoliacinėms medžiagoms, stogo konstrukcijos medžiagoms. Dažai neturės tiek įtakos gaisrinei saugai patalpoje, kiek patalpoje esantys daiktai“, – sako A. Gudžiauskas.

Plačiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close