Lietuvoje

2017.07.20 09:41

L. Linkevičius: URM gali griežtinti rekomendacijas dėl bendradarbiavimo su Rusija

BNS2017.07.20 09:41

Po Plungės savivaldybės jaunimo išvykos į Rusiją, kur lietuviai lankėsi karo muziejuose ir susitiko su motoklubo „Naktiniai vilkai“ atstovais, Užsienio reikalų ministerija svarstys galimybę griežtinti rekomendacijas dėl bendradarbiavimo su kaimyninės šalies valdžios institucijomis, sako užsienio reikalų ministras.

„Kontaktai reikalingi, tai vis dėlto kaimyninė valstybė, tik reikia tam tikro budrumo ir sveiko proto. Kiekvienu atveju kaip nors atsiklausti, kad kažkas leido, truputėlį nusimetimas atsakomybės yra. Aš siūlyčiau pirmiausia prisiimti atsakomybę tiems, kurie tiesiogiai organizuoja tokius renginius ir kurie tiesiogiai dalyvauja juose, mato, kas vyksta“, – ketvirtadienį Žinių radijo laidai „Pozicija“ sakė Linas Linkevičius.

„Mes irgi, matyt, tada griežtinsime rekomendacijas, jeigu nesugebama vietoje patiems suprasti ir apsispręsti“, – pridūrė jis.

Ministro duomenimis, 35 Lietuvos savivaldybės iš 60 palaiko ryšius su įvairiais Rusijos miestais.

„Tie kontaktai yra dešimtmečiais susiklostę – tradicijos, kultūriniai renginiai, sporto renginiai. ir jaunimas vyksta. Iš principo tai yra kaip ir normali praktika. Tačiau žinant, kaip Rusija dažnai išnaudoja įvairius renginius būtent savo propagandos tikslais, mes ir įspėjame, kad reikia atidžiai žiūrėti kiekvienu atveju“, – tvirtino diplomatijos vadovas.

Anot jo, Plungės atvejis turėtų tapti pamoka kitiems.

„Prie kiekvieno renginio nepastatysi po prižiūrėtoją, kiekvienas turi sveiku protu vadovautis, ir jeigu mato, kad nukrypsta nuo programos, jeigu susiduria su kai kuriais siurprizais, kaip jie teigia, tai gal su tokiais partneriais neverta bendrauti. Jeigu bendraujama ne dėl to, kad kultūriškai labiau vienas kitą pažintų, o išnaudotų propagandos tikslais ar paplautų smegenis kam nors, tokia praktika mums neturėtų būti priimtina“, – sakė L. Linkevičius.

Plungės jaunimo delegacija, lydima savivaldybės atstovų, beveik dvi liepos savaites praleido stovykloje Rusijoje. Stovyklos programoje buvo apsilankymai kariniuose muziejuose, bendravimas su prokremliško baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ nariais, pagarsėjusiais nacionalistiniais renginiais ir sovietinės simbolikos demonstravimu.

Trečiadienį meras Audrius Klišonis teigė, kad Plungės rajono savivaldybė 2003 metais yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Rusijos Krasnogorsko municipaliniu rajonu. Pagal šią sutartį vyksta jaunimo delegacijų mainai. A. Klišonis teigė, kad 2014 metais URM užklausta, kaip elgtis su šia sutartimi, tuomet esą sulaukta rekomendacijos palaikyti kontaktus.