Lietuvoje

2017.04.09 17:45

L. Vagonė: savarankiškumo išmokau nuo 13 m. gyvendama viena

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2017.04.09 17:45

Laura Vagonė kuria įspūdingas šventes garsiausiems Lietuvos žmonėms, daugeliui jos darbas primena nesibaigiančią pasaką. Ji pati sako, kad niekas nemato sunkiosios jos darbo pusės, o ir apskritai mažai kas įsivaizduoja jos kelią į sėkmę. Prasidėjo jis ne nuo jūros gėlių, didelių honorarų ar draugysčių su garsiais žmonėmis, o nuo indų plovimo, norint užsidirbti pirmuosius pinigus.   

Dabar vestuvių planuotojos organizuotų švenčių sąraše – daugybė itin gerai žinomų lietuvių pavardžių. 

„Yra gausybė labai gražių įspūdingų vestuvių, apie kurias niekas nežino, nes tie žmonės nėra vieši. Nesvarbu, ar tu žymus, ar ne, vestuvės organizuojamos panašiai. Su žymių žmonių vestuvėmis yra vienas papildomas dalykas – nežmoniškas visuomenės spaudimas. Tavęs ieškoti ir kalbinti pradeda jau prieš vestuves, vestuvių dieną ir po vestuvių“, – pasakoja L. Vagonė. 

Moters teigimu, dažniausiai žinomi žmonės nori, kad jų vestuvės būtų gražesnės už kitų. „O jei dar tais pačiais metais – prasideda žirgų lenktynės“, – tikina vestuvių planuotoja.

Ji juokiasi, kad parduoda savo vasaras, kad išpildytų kitų užgaidas. Nenuspėjamos situacijos, bemiegės naktys ir stresas – nuolatiniai gyvenimo palydovai. 

Moteris tikina sezono metu po ranka turinti ir nervus raminančių arbatų, tačiau geriausiai suvaldyti stresą jai padeda joga. 

Gyvenimas susiklostė taip, kad pirmuosius pinigus Jurbarke augusiai ir gimusiai mergaitei teko užsidirbti labai anksti. 

„Tėvai išsiskyrė, kai man buvo 13 metų. Mane paliko savarankiškai gyventi, nes lankiau ir muzikos, ir sporto mokyklą. Turiu tvirtus savarankiškumo pagrindus: reikėjo pačiai galvoti, ką valgysiu, ką apsirengsiu, kaip išsikalbsiu, išsivalysiu ir t. t. Lengva nebuvo“, – prisimena L. Vagonė. 

Moters šeima nebuvo pasiturinti, tad norėdama užsidirbti, vienoje Palangos kavinėje ji ėmėsi indų plovėjos darbo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.