Lietuvoje

2017.04.03 18:30

Nepravažiuojami miškų keliai primena apie mokestį miškų savininkams

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.04.03 18:30

Po žiemos įveikti mišku vedantį kelią dažnai tampa neįmanoma, o dėl pažliugusios, su provėžomis dangos dažniausiai kaltinami miškų kirtėjai, išvežantys medieną kelius gadinančiomis sunkiasvorėmis mašinomis. Prieš dvejus metus priimta Miškų įstatymo pataisa įpareigojo miškų savininkus 5 procentus pajamų už parduotą medieną sumokėti į specialų fondą, iš kurio skiriamos lėšos miško keliams taisyti. Tačiau mokestis yra, o suremontuotų miško kelių reikia gerai paieškoti.

„Mokestis nelogiškas, neteisingas, jis turi baudžiamąjį pobūdį, kadangi vieninteliu tokiu apyvartos mokesčiu yra apmokestinami privačių miškų savininkai išskirtinai Lietuvoje – nė vienoje ES valstybėje tokio analogiško mokesčio nėra. Na ir surenkami pinigai nepanaudojami pagal tikslą. Buvo žadėta, kad bus sutvarkyti visi per privačius miškus einantys keliai. Pirmaisiais mokesčio rinkimo metais apskritai nebuvo sutvarkytas nė vienas kilometras kelių“, – pasakoja Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas  jau du kartus nesėkmingai teikė įstatymo pataisas privalomai rinkliavai iš miškų savininkų atšaukti. Parlamentaras įsitikinęs, kad valstybė neužtikrina racionalaus šių lėšų naudojimo, o naujus mokesčius į iždą mokantiems  iš to nėra jokios naudos, kuri buvo žadėta.

Plačiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt