captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kada viešumas gali padėti ir pakenkti ikiteisminiam tyrimui?

Po įvairių, ypač rezonansinių, įvykių, visuomenė nori sužinoti kuo daugiau informacijos apie patį įvykį ir jo tyrimo aplinkybes. Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis atsako į klausimą, kiek informacijos galima viešinti nekenkiant ikiteisminiam tyrimui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Bet kokiame ikiteisminiame tyrime, kiek informacijos galima viešinti, sprendžia prokuroras, kuris vadovauja tyrimui ir kuris yra atsakingas už tyrimo sėkmę“, – sako R. Matonis.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas pateikė pavyzdį, kai ta pati informacija gali padėti arba kliudyti tyrimo eigai.

„Pavyzdžiui, atvejis, kai viešiname eismo įvykio nuotraukas. Kai nėra liudininkų ir situacija yra neaiški, yra viešinamos įvykio vietos nuotraukos, vaizdo kameromis užfiksuota informacija ir prašoma žmonių prisiminti, galbūt jie ką nors matė toje vietoje“, – sako R. Matonis.

Tačiau, pasak pašnekovo, tokios informacijos paviešinimas gali ir pakenkti, nes liudytojai pamatę įvykio vietos nuotraukas, gali kartu su advokatais panaudoti šią informaciją savo naudai.         

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...