Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.03 13:18

Lietuvis E. Rimašauskas vien iš „Google“ kompanijos kaltinamas išviliojęs 23 mln. dolerių

15min.lt 2017.04.03 13:18

Neseniai pasaulio žiniasklaidą apskriejo pranešimai, kad Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas yra įtariamas iš viso maždaug 100 mln. JAV dolerių vagyste iš milžiniškų tarptautinių kompanijų. E.Rimašauskas dangstėsi Latvijoje įkurta bendrove, kurios pavadinimas yra Taivanyje veikiančio elektronikos giganto klonas. Latvių žiniasklaida išsiaiškino, kad E. Rimašauskas įtariamas vien iš „Google“ kompanijos išviliojęs dešimtis milijonų JAV dolerių.

Jungtinių Valstijų IT milžinė pervedė Daugpilyje registruotai vieno euro įstatinio kapitalo firmelei 23 mln. dolerių. Dar prieš 4 metus Latvijos teisėsaugos pradėtame ikiteisminiame tyrime „Google“ korporacija figūruoja kaip nukentėjusysis juridinis asmuo. Apie tai skelbia Rus.Lsm.lv, remdamasis Latvijos LTV kanalo laida „De facto“.

Viename Daugpilio bute registruota smulki įmonė „Quanta Computer Inc.“, kurios pavadinimas sutampa su Taivanio elektronikos giganto, su JAV kompanijomis susirašinėjo ir vykdė finansinius atsiskaitymus. E. Rimašauskas sugebėdavo išsireikalauti iš amerikiečių apmokėjimų už realią produkciją, kurie užsakovai gaudavo iš kompiuterius bei jų atsargines dalis gaminančių taivaniečių.

Teigiama, kad policijos tyrimas prasidėjo vieno iš bankų darbuotojo atidumo dėka. Kaip jau skelbė 15min, tarp kitų nukentėjusių kompanijų, iš viso praradusių 100 mln. JAV dolerių, buvo minimos „Facebook“ ir „Apple“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi