Lietuvoje

2017.03.27 13:50

Paaiškino, kas lemia gyventojų skaičiaus pokytį Lietuvoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.27 13:50

„Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje gyventojų skaičiaus mažėjimas yra vienas sparčiausių Europos Sąjungoje. Statistikos agentūra prognozuoja, kad 2080 m. Lietuvoje gyvens vos 1,65 mln. žmonių. Pasak Lietuvos socialinių tyrimų centro Visuomenės geografijos ir demografijos instituto vadovo dr. Donato Burneikos, apskritai yra sunku nustatyti, kiek šiuo metu Lietuvoje gyvena žmonių, nes įvairių institucijų duomenys nesutampa, o norėdami prognozuoti gyventojų kaitą ateityje turime tiksliai prognozuoti migraciją.

D. Burneikos teigimu, žmonės yra įpratę sieti gerovę su gyventojų skaičiaus augimu. Tačiau šiuo metu situacija yra šiek tiek pasikeitusi, nes gerovė greičiausiai ir atvedė į dabartinius demografinius procesus – žmonės dėl geresnio gyvenimo turi vis mažiau vaikų.

Pasak Visuomenės geografijos ir demografijos instituto vadovo, didžioji emigracijos banga vyko dėl to, kad nebuvo pakankamai darbo vietų į darbo rinką atėjusiems jauniems žmonėms. D. Burneika tikisi, kad algos galbūt kils dėl nepakankamos darbo jėgos ir tai paskatins grįžti emigrantus.

Plačiau apie gyventojų skaičiaus kaitos veiksnius – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI
Ingrida Šimonytė
2021.10.19 10:29

Šimonytė: susirūpinimą kelia Vėlinės

atnaujinta 10.32