captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paaiškino, kas lemia gyventojų skaičiaus pokytį Lietuvoje

„Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje gyventojų skaičiaus mažėjimas yra vienas sparčiausių Europos Sąjungoje. Statistikos agentūra prognozuoja, kad 2080 m. Lietuvoje gyvens vos 1,65 mln. žmonių. Pasak Lietuvos socialinių tyrimų centro Visuomenės geografijos ir demografijos instituto vadovo dr. Donato Burneikos, apskritai yra sunku nustatyti, kiek šiuo metu Lietuvoje gyvena žmonių, nes įvairių institucijų duomenys nesutampa, o norėdami prognozuoti gyventojų kaitą ateityje turime tiksliai prognozuoti migraciją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

D. Burneikos teigimu, žmonės yra įpratę sieti gerovę su gyventojų skaičiaus augimu. Tačiau šiuo metu situacija yra šiek tiek pasikeitusi, nes gerovė greičiausiai ir atvedė į dabartinius demografinius procesus – žmonės dėl geresnio gyvenimo turi vis mažiau vaikų.

Pasak Visuomenės geografijos ir demografijos instituto vadovo, didžioji emigracijos banga vyko dėl to, kad nebuvo pakankamai darbo vietų į darbo rinką atėjusiems jauniems žmonėms. D. Burneika tikisi, kad algos galbūt kils dėl nepakankamos darbo jėgos ir tai paskatins grįžti emigrantus.

Plačiau apie gyventojų skaičiaus kaitos veiksnius – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...