Lietuvoje

2017.03.24 17:02

Premjeras: Klaipėdos uosto plėtra turi atitikti valstybės ir klaipėdiečių interesus

ELTA2017.03.24 17:02

Klaipėdos uosto ir Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo plėtros galimybės, šių objektų svarba šalies ekonomikai ir energetikai aptarti penktadienį ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui lankantis Klaipėdoje. Premjerui taip pat buvo pristatyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bei Klaipėdos naftos svarbiausi įgyvendinami ir planuojami projektai, diskutuota dėl Klaipėdos uosto ir Klaipėdos miesto bendrųjų planų, jų vizijų.

Kaip rašoma vyriausybės pranešime, premjeras pažymėjo, kad ambicingi projektai šiame krašte yra reikalingi, kadangi jie sukuria unikalią galimybę uostamiesčio pramonės, ūkio ir mokslo institucijų veiklos plėtrai, be to, prisideda prie gyventojų ekonominio potencialo augimo. Tačiau vyriausybės vadovas pabrėžė, kad ne mažiau svarbu pažymėti, jog sprendimai turi būti priimami subalansuotai, įvertinus tiek vietos gyventojų interesus, tiek ir išanalizavus aplinkosauginius klausimus.

„Klaipėdos uosto bendrasis planas šiuo metu yra vienas didžiausių ir reikšmingiausių Lietuvos projektų. Mums reikalingi ambicingi, tačiau visų interesus atliepiantys Klaipėdos uosto plėtros projektai, siekiant didžiausios naudos valstybei ir Klaipėdos miesto gyventojams“, – sakė S. Skvernelis.

Atvykęs į Klaipėdos naftos aikštelę, ministras pirmininkas apžiūrėjo, kaip yra įgyvendinamas SGD paskirstymo stotelės įrengimo projektas. Premjeras atkreipė dėmesį, kad SGD terminalu vis intensyviau naudojasi Lietuvos bendrovės – pernai per jį patiekta daugiau kaip 60 proc. didesnė dalis į Lietuvą importuotų dujų.

„Džiugu, kad 2016 metais bendrovė išlaikė aukštus naftos produktų krovos ir finansinius rodiklius, dirbo pelningai. Svarbu pažymėti, kad tuo pačiu ji diegė naujas investicijas, kurios ateityje užtikrins aukštą bendrovės konkurencingumą regione. Matome, kad į Klaipėdą ateina tarptautinės SGD bendrovės, šiemet pradėtos teikti naujos dujų eksporto paslaugos į Baltijos jūros terminalus. Kadangi SGD terminalas užtikrina dujų tiekimo saugumą visoms trims Baltijos šalims, toliau sieksime Europos Sąjungos paramos šiam regioniniam terminalui“, – kalbėjo vyriausybės vadovas.

Vizito metu Kuršių nerijoje premjeras su Neringos miesto savivaldybės vadovybe ir atsakingomis institucijomis aptarė Kuršių nerijos darnaus vystymosi perspektyvas, apžiūrėjo objektus ir apsvarstė jų plėtros galimybes. Ministras pirmininkas išsakė poziciją ir dėl Nidoje bei Juodkrantėje vykdytų neteisėtų statybų, kurių padarinius teismo sprendimais įpareigota nugriauti.

„Teismo sprendimai turi būti vykdomi, tačiau paradoksas, kad praktiškai visi pastatų savininkai leidimus gavo teisėtai. Vėliau paaiškėjo, kad tie leidimai išduoti pažeidžiant teisės aktus. Valstybė patirs žalą, nes iš biudžeto turėsime skirti kompensaciją. Tačiau tada tikrai privalėsime užtikrinti ieškinius tiems pareigūnams, kurie tokius sprendimus priėmė, ir institucijoms mažinti asignavimus, kad jos pajaustų savo neteisėtų arba neprofesionalių sprendimų pasekmes“, – teigė S. Skvernelis.

Anot pranešimo, penktadienį vizito uostamiestyje metu premjeras lankysis ir Lietuvos Aukštosios jūreivystės mokykloje, kurioje jam bus surengta ekskursija bei pristatyta šios švietimo įstaigos veikla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.