Lietuvoje

2017.01.10 17:23

G. Kirkilas apie diskusijas dėl parlamentarų skaičiaus: tai – laiko gaišimas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.10 17:23

Seimas šią savaitę ketina svarstyti pataisas, kuriomis Seimo narių skaičius būtų sumažintas nuo 141 iki 101. Parlamente vis dar diskutuojant, ar verta dar kartą kelti šį klausimą, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas tvirtina, kad tai – tik „laiko gaišimas“.

Anot „valstiečių“ atstovės, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės, visuomenėje vis kalbama, kad, mažėjant gyventojų skaičiui, būtina keisti ir parlamentarų skaičių, tad Seimas tiesiog nori atliepti žmonių nuomonę.

„Mažesnis Seimo narių skaičius, vertinant Latvijos ir Estijos parlamentus, nėra jau toks blogas sprendimas“, – tikina R. Baškienė.

Socialdemokratas G. Kirkilas primena, kad parlamento narių skaičiaus mažinimo klausimas jau buvo svarstytas referendume. Pastebėjimas, kad gyventojų skaičius mažėja, anot G. Kirkilo, nėra svarus argumentas.

„Dauguma tų, kurie išvažiavo, yra mūsų piliečiai. Ir mums gal vertėtų greičiau įteisinti elektroninį balsavimą ir suteikti jiems galimybę balsuoti – realiai dalyvauti rinkimuose“,  – sako G. Kirkilas.

Konstitucinės teisės ekspertas dr. Vytautas Sinkevičius pasakoja, kad šių dienų diskusijos primena 1990–1992-ųjų laikotarpį, kai buvo rengiama Konstitucija. Tada taip pat vyko karštos diskusijos dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo – svarstyti skaičiai buvo ir 120, ir 130, minėta idėja net kas dvejus metus atnaujinti pusę Seimo.

Plačiau apie tai – įraše.