Lietuvoje

2017.01.10 16:30

Į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai

LRT.lt2017.01.10 16:30

Antradienį Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją „Tvirta parama” (angl. Resolute Support Mission, RSM) Afganistane išlydėta 19 Lietuvos kariuomenės karių, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, išlydėdamas karius palinkėjo išlikti budriais ir nepriekaištingai vykdyti jiems keliamas užduotis.

„Pasirengimo etapas baigėsi, liko labai nedaug ir pradėsite vykdyti užduotis tarptautinėje operacijoje Afganistane. NATO vadovaujamos operacijos keliamos užduotys ir atsakomybė išlieka didelė. Žinau, kad kai kuriems jūsų Afganistanas jau pažįstamas, tačiau daugeliui tai bus nauja patirtis. Dalinkitės savo sukaupta patirtimi su Afganistano saugumo pajėgomis, kaupkite naudingas žinias Lietuvos kariuomenei, garsinkite Lietuvos vardą tarptautinėje bendruomenėje“, – renginio metu sakė generolas.

Išlydėtuvių ceremonijoje taip pat dalyvavo išvykstančių į tarptautinę operaciją karių vadai, artimieji, Jungtinio štabo kariai ir darbuotojai.

Lietuvos kariuomenės lėktuvu kariai į Afganistaną išvyks kitos savaitės pradžioje ir pakeis šiuo metu rotaciją baigiančius Lietuvos karius, kurie tarnauja operacijos štabe Kabule bei Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate. Planuojama, operaciją baigianti Lietuvos karių pamaina į Lietuvą sugrįš sausio pabaigoje.

Tarptautinė operacija Afganistane „Tvirta parama“ pradėta 2015 m. sausio 1 d. Ši operacija – tai Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Asistance Force, ISAF) operacijos tąsa, kurios pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgų vadovybę, gynybos ir vidaus reikalų ministerijas. Iš viso Lietuvos kontingentą Afganistane sudaro dvidešimt vienas Lietuvos kariuomenės karys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.