Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.09 23:01

Norite keliauti su augintiniu – kelionę reikės planuoti iš anksto

Veislinių gyvūnų šeimininkai dažniausiai žino, kaip keliauti su augintiniais. O kitų gyvūnų šeimininkai, susiruošę keliauti į užsienį, dažnai apie savo gyvūną pagalvoja paskutinę minutę. Tuomet keiksnojant biurokratus belieka ieškoti, kas galėtų priglausti šeimos draugą. 

„Gyvūno augintinio pasas – tai svarbiausias dokumentas norint keliauti su gyvūnu. Tiek supaprastinta tvarka nekomerciniais tikslais, kai šeimininkas keliauja savo malonumui pasiėmęs gyvūną, tiek, kai tą gyvūną nori parduoti kitose Europos Sąjungos valstybėse arba trečiosiose šalyse. Tokiu atveju gyvūno augintinio pasas yra kaip gyvūno identifikavimo dokumentas“, – aiškina Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas, valstybinis veterinarijos inspektorius Skirmantas Miškinis.

Pasak veterinarijos inspektoriaus, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba per mėnesį gauna vidutiniškai nuo 200 iki 400 prašymų išduoti gyvūno augintinio pasą.

Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, gyvūno augintinio pasas nereikalingas. Besiruošiantys keliauti tokį pasą gali gauti visoje Lietuvos teritorijoje – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniuose pagal gyvenamąją vietą.

„Pirmiausia gyvūno savininkas turi pateikti prašymą, kad nori gauti tokį dokumentą“, – sako S. Miškinis.

Svarbu žinoti, kad gyvūno augintinio pasas išduodamas tik gyvūno savininkui, todėl būtina pristatyti ir gyvūno įsigijimo dokumentą, įrodantį, kad būtent jūs esate gyvūno savininkas. Tai bus pažymėta ir gyvūno augintinio pase.

„Gyvūnas turi būti identifikuotas, reikalingas dokumentas apie to gyvūno paženklinimą arba nuskaitymą mikroschema. Reikalingas ir pats gyvūnas, kadangi mes, išduodami tą dokumentą arba sutikrindami prašyme pateiktus duomenis, visada patikriname, ar iš tikrųjų tam gyvūnui bus išduodamas gyvūno augintinio pasas“, – formalumus aiškina valstybinis veterinarijos inspektorius.

Specialisto teigimu, jei gyvūno savininkas pageidauja, kad į pasą būtų įrašyta gyvūno kilmė, tai jis turi pateikti tą kilmę patvirtinantį dokumentą. Kitais atvejais pase įrašoma, kad gyvūnas yra neveislinis arba mišrūnas.

Gyvūno pase numatyta vieta gyvūno vardui ir nuotraukai, tačiau nuotrauka nėra privaloma.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad vykstant į kai kurias šalis gyvūną reikia ne tik vakcinuoti, bet ir apdoroti nuo parazitų.

Apie kitus formalumus norint keliauti su gyvūnais – laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi