Lietuvoje

2016.12.23 20:54

Vilniuje atsivėrė įgriuva, R. Šimašius prašo nenaudoti vandens

DELFI.lt, LRT.lt2016.12.23 20:54

Penktadienį, 12.57 val., Vilniaus ugniagesiams gelbėtojams pranešta apie atsivėrusią didelę įgriuvą Žvėryne, prie verslo centro „Green hall“, kuriame įsikūręs „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialas. Kaip žinoma, Vilniaus Upės gatvėse buvo nutraukti du „Vilniaus vandenų“ nuotekų vamzdžiai. Dėl incidento ribojamas eismas.

16:20 val.Vilniaus miesto savivaldybė prašo Vilniaus Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės gyventojų į nuotekų tinklus leisti kuo mažiau vandens.

16:17 val. Aplink įgriuvą esančioje teritorijoje laikinai draudžiamas tiek transporto, tiek pėsčiųjų eismas.

Avarijos likvidavimo tarnybos praneša, kad avarijos šalinimo darbai ir pokyčių stebėsena vyks ir šventiniu laikotarpiu, iki gruodžio 27 d., todėl iki antradienio bus draudžiamas transporto eismas Upės gatvės dalyje tarp Studentų ir G. Baravyko gatvių. Likvidavimo darbų zoną apvažiuoti bus galima Saltoniškių g., T. Narbuto g., Konstitucijos pr., ir G. Baravyko gatvėmis.

Gyventojai ir vairuotojai informuojami, kad transporto ir pėsčiųjų eismas Studentų gatve yra draudžiamas. Laikinai prašoma aplenkti ir nesiartinti prie avarijos darbų likvidavimo zonos. Studentų gatvėje gyvenantys vilniečiai prie savo gyvenamųjų namų prašomi prieiti nuo Saltoniškių gatvės pusės.

15:06 val. Netrukus po avarijos buvo sustabdytas nuotekų tekėjimas šiose linijose. Avarijos priežastimi, pirminiais duomenimis, tapo toje vietoje vykdyti statybos darbai.

„Vilniaus vandenų“ duomenimis, slėgis šiose linijose po avarijos nukrito itin greitai. O tai yra požymis, jog linijos buvo paveiktos išoriškai.

Šiuo metu įvykio vietoje dirba „Vilniaus vandenų“ specialistai, kurie likviduoja avariją.

S. Žiūros nuotr.

„Prie „Barclays“ pastato vykdant statybas trūko magistralinis kanalizacijos vamzdis. Kol kas katastrofos nėra, tačiau būtų labai blogai, jei tektų nuotėkas paleisti į upę. Labai prašau visų vakarinėje ir šiaurinėje miesto dalyje gyvenančių ir dirbančių vilniečių porą valandų nenaudoti vandens, jei tai nėra gyvybiškai būtina. Vanduo iš čiaupo, klozeto ar skalbyklės, su visomis atliekomis nuteka į trūkusius vamzdžius“, – į gyventojus kreipėsi Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atskubėjęs į įvykio vietą.

UAB „Vilniaus energijos“ atstovo spaudai Nerijaus Mikalajūno teigimu, šilumos tiekimas nenutrūkęs.

Energijos skirstymo operatoriaus ESO ryšių su visuomene vadovo Martyno Burbos, „nėra indikacijų, kad įgriuva padarė žalos elektros tiekimui, kol kas elektros tiekimas užtikrinamas patikimai ir jokio pagrindo nerimauti šiuo metu nėra.

Geriamojo vandens, šilumos, ir elektros tiekimas tiekimas aplinkinių namų gyventojams dėl avarijos nesutriko.

Įvykio vietoje bendradarbiaudamos dirba įvairios miesto gelbėjimo tarnybos, šiuo metu  aplink įgriuvą esančioje teritorijoje uždraustas tiek transporto, tiek pėsčiųjų eismas.  Studentų gatvėje gyvenantys vilniečiai prie savo gyvenamųjų namų prašomi prieiti nuo Saltoniškių gatvės pusės.

S. Žiūros nuotr.

13:00 val. Įgriuva plečiasi. Iš pastato evakuojami žmonės.

Sostinės policija pranešė, kad Upės g., statybvietėje prie „Barclays“ biuro, stovėjimo aikštelėje, atsivėrė įgriuva, kuri vis plečiasi, į ją gali įkristi šalia stovintys automobiliai. Pažeistas ir vandentiekio vamzdis, todėl į gatvę bėga vanduo.

„Vilniaus vandenų“ atstovas spaudai Antanas Bubnelis DELFI sakė, kad šiuo metu aiškinamasi įvykio aplinkybes. 

„Į įvykio vietą išvyko specialistai, netrukus tikimės turėti daugiau informacijos“, – komentavo jis.

Policija dalinai uždarė Upės gatvę, įvykio vietoje draudžiamas bet koks eismas. Šalia esančios studentų bendrabučios gyventojai įspėti, kad ir jie gali būti evakuoti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.