Lietuvoje

2021.12.08 15:58

Sinkevičius apie įvykius LVŽS: partija užsidaro ir tame uždarame rate, deja, lieka vis mažiau žmonių

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt iš Briuselio2021.12.08 15:58

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, prieš tai buvęs vienas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderių, bet dėl savo einamų pareigų turėjęs sustabdyti narystę partijoje, sako, kad LVŽS tampa vis labiau uždaresnė, o jos ateitis darosi miglota.

Jis atskleidžia, kad nors Agnės Širinskienės pasitraukimas buvo didelė staigmena visiems, vis dėlto, to buvo galima laukti.

„Tai, kas vyksta, deja, mes jau matome tik rezultatą, įvykiai buvo programuojami ilgą laiką. Netgi paskutinis frakcijos narės išėjimas, kuris daugelį nustebino, šiuo atveju lyg patvirtina tą faktą. Tik galbūt aš nekaltinčiau nei partijos, nei frakcijos kolegų, nes kai tu jų neįtrauki ilgą laiką į turinio diskusiją, vėliau sakyti, kad, štai, jie nevykdo vienų ar kitų nurodymų ar reikalavimų, yra negražu“, – reaguodamas į A. Širinskienės žodžius apie tai, kad kolegos vengdavo darbų, o iš jų patirdavo ir užgauliojimą, sako V. Sinkevičius.

Pats eurokomisaras apie savo ateitį partijoje kalba mįslingai: „Kai priimsiu vieną ar kitą sprendimą, pirmiausia pranešiu bičiuliams, kolegoms, su kuriais aš pradėjau politinę karjerą ir tada apie tai paskelbsiu viešai.“

Tačiau sako, kad tai, kas vyksta partijoje, yra skaudu, o ir jo paties raginimai kalbėtis nebuvo išklausomi.

„Man tikrai skauda, skaudu matyti tai, kas vyksta, pats savo nuomonę išsakiau ne kartą, bandžiau teikti siūlymus, kurie padėtų bendruomenę labiau įtraukti, gal atvertų žaizdas vidinei diskusijai, tačiau visa tai buvo ignoruojama, todėl daugiau prasmės apie vidinius klausimus aš nematau kalbėti. Vyko partijos pirmininko rinkimai (sekmadienį pirmininko rinkimuose buvo perrinktas R. Karbauskis – LRT.lt), sprendimas priimtas, daugiau pridėti neturėčiau ką“, – sako jis.

Tačiau eurokomisaras taip pat netiki, kad A. Širinskienė galėjo patirti spaudimą ar netgi užgauliojimą iš kolegų: „Aš negaliu kalbėti apie šią kadenciją, nes nebuvau su kolegomis, bet dirbau praėjusią kadenciją ir manau, kad daug kas yra gerokai perdėta, galbūt buvo kažkokių pajuokavimų. Bet bent jau iš tos frakcijos vadovybės, kuri dabar yra, tai tiek iš Jono Jaručio, tiek Aušrinės Norkienės – tai [mobingas] yra mažiausia, ko aš iš jų tikėčiausi. Aš netikiu, kad įvyko staigus žmonių pasikeitimas per pastaruosius dvejus metus.“

Pats narystę partijoje sustabdęs eurokomisaras sako, kad partijos ateitį labai sunku prognozuoti, ji tampa vis labiau uždaresnė.

„Iš paskutinių pirmininko pareiškimų suprantu, kad jis labai džiaugiasi, kad žmonės iš „Laisvės ir teisingumo“ nori prisijungti (perrinktas R. Karbauskis sekmadienį teigė, kad norą jungtis prie partijos išreiškė keli šimtai buvusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narių – LRT.lt), kalbama apie kažkokią labai tvirtą vertybinę poziciją. Tai šiuo atveju labai sunku pasakyti, kokia bus partijos ateitis. Kaip ir kažkada anksčiau minėjau, partija užsidaro ir tame uždarame rate, deja, bet lieka vis mažiau žmonių. Labai gaila“, – apgailestauja V. Sinkevičius.

LRT.lt primena, kad šiemet iš LVŽS pasitraukė jau vienas narys, o spalį demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, vedama S. Skvernelio, pranešė steigianti naują politinę jėgą – partiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt