Lietuvoje

2021.10.24 09:00

Nelengvas šeštadienis pasieniečiams: į Lietuvą neleista patekti 183 migrantams, tai vienas didžiausių plūstelėjimų nuo rugpjūčio

LRT.lt2021.10.24 09:00

Šeštadienis Lietuvos pasieniečiams buvo nelengvas – iš Baltarusijos plūstelėjo neteisėtai į ES bandančių patekti migrantų. Tiek jų nebūta nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT pareigūnams buvo suteikta teisė į Lietuvą neįleisti draudžiamose vietose sieną kertančių užsieniečių.

Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai užkirto kelią iš Baltarusijos įeiti 183 migrantams. Nė vienas migrantas draudžiamose vietose šeštadienį nebuvo įleistas į Lietuvą.

Šeštadienį fiksuotas užsieniečių skaičius – 183 – yra vienas didžiausių šiemet nuo rugpjūčio 2 d., kai pasieniečiai teisėtai gali neįleisti iš Baltarusijos einančių migrantų. Didesni skaičiai per parą buvo buvo tik iškart po sprendimo dėl neįleidimo priėmimo, t. y. rugpjūčio 3 d. (247), taip pat 4 d. (321) ir 6 d. (234).

Penktadienį iš Baltarusijos buvo neįleisti 76 užsieniečiai, ketvirtadienį - 57, trečiadienį - 79, antradienį - 55, pirmadienį - 149, sekmadienį - 49.

Į Lietuvą iš Baltarusijos bandančių patekti migrantų srautas auga – pasieniečiai spalio 1-23 d. neįsileido 1558 tokių užsieniečių, per visą rugsėjį jų buvo 981.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Nuo rugpjūčio 2-osios, kai imta taikyti apgręžimo taktika, neįleistas kiek didesnis skaičius užsieniečių.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt