Lietuvoje

2021.10.21 15:10

Nausėda vėl pažėrė kritikos dėl vakcinavimo: vasarą buvo dirbtinai sulėtinti skiepijimosi tempai

atnaujinta 15.13
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.21 15:10

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pranešė pasirašęs Vyriausybės parengtą ir Seimo patvirtintą įstatymą, kuriuo 75-erių ir vyresniems senjorams už pasiskiepijimą nuo COVID-19 numatoma skirti vienkartinę 100 eurų išmoką. Tiesa, šalies vadovas sakė, kad toks siūlymas turi trūkumų.

Briuselyje viešintis prezidentas žurnalistams sakė pasirašęs valdančiųjų parengtą įstatymą dėl vienkartinės išmokos už pasiskiepijimą nuo COVID-19.

Nausėda apie Lenkijos ir ES konfliktą: matau galimybę abiem pusėms ieškoti kompromiso

„Pasirašiau įstatymą dėl 100 eurų, nors jis turi tam tikrų aspektų, kurie galbūt ir iš moralinės, ir iš kitos pusės yra kritikuoti ar kvestionuotini. Aš manau, kad šiandien mums reikia kalbėti ne tik apie gąsdinimą ir tokiu būdu siekti vakcinuoti žmones, bet mums reikia galvoti ir apie paskatas“, – komentavo šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, jei apie paskatas skiepijant nuo COVID-19 būtų pradėta kalbėti anksčiau, šiandien būtume geresnėje vakcinavimo situacijoje.

„Bet yra taip, kaip yra ir dėl vakcinavimo tenka prisiminti, kad mes praktiškai pražiopsojome, pramiegojome pirmą vasaros pusę, kai, nežinau dėl kokių sumetimų, buvo dirbtinai sulėtinti skiepijimosi tempai.

Galbūt dėl to, kad nebūtų pasiektas prezidento tikslas 70 proc. iki liepos vidurio. O po to, kai jau buvo pamatyta, kad susikaupė didelės vakcinos atsargos ir kad gali būti kritika iš visuomenės pusės, tada buvo verčiamasi per galvą“, – sakė prezidentas.

Pasak jo, jei panašių situacijų būtų buvę išvengta, skiepijimosi lygis būtų gerokai aukštesnis. Šalies vadovas teigė, kad niekas negali paneigti statistikos, kad mirčių ir sergamumo skirtumai tarp nepasiskiepijusių ir pasiskiepijusių žmonių yra itin dideli.

„Skiepijimasis lieka pačia svarbiausia priemone ir svarbiausia, kad mes turėtume Europos Sąjungos mastu galvoti apie bendrus pirkimus, rengiantis pandemijos tąsai“, – teigė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt