Lietuvoje

2021.10.21 13:59

Nausėdos kvietimo susitikti sulaukusi LGBT vaiko mama: man reikia tikėjimo, kad mūsų pokalbis gali tapti perversmu

Edita Vitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.10.21 13:59

LGBT vaiko mama Rasa Račienė viešu laišku kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą. Medicinos mokslų daktarė, odontologė rašo, kad dėl Lietuvoje tvyrančios atmosferos LGBT bendruomenės nariai kasdien sulaukia užgauliojimų, o kartais ir tiesioginių grasinimų. Ketvirtadienį prie R. Račienės solidarumo su LGBT šeimomis akcijos šalia prezidentūros prisijungė ir grupelė žmonių, taip pat siekiančių atkreipti prezidento dėmesį į problemą.

Po laiško paviešinimo R. Račienė buvo pakviesta į prezidentūrą susitikti kitą savaitę, pirmadienį, vis dėlto plano ateiti ir išreikšti pozicijos į S. Daukanto aikštę ji neatsisakė.

„Ar tai jau yra ženklas, kad prezidentas, pakviesdamas mane kalbėtis, yra nusiteikęs kalbėti teigiamai apie LGBT žmones? Dėl šios savo abejonės aš ir nusprendžiau simboliškai ateiti, pabūti čia. Tai bus dar vienas parodymas, kad vien pakviesti neužtenka. Man, kaip mamai, reikia tikėjimo, kad mūsų pokalbis tikrai gali atnešti, sakyčiau, perversmą. Nes stoviu čia ne vien už save, stoviu už daug mamų, kurios niekada neateis į prezidentūros aikštę atsistoti viešai, nes apie jų gyvenimus nežino net jų bendradarbiai. Man dėl šių mamų labai stipriai skauda ir aš turiu ką ištransliuoti dar iki pirmadienio“, – LRT RADIJUI sakė R. Račienė.

G. Nausėda ketvirtadienį yra išvykęs į Europos Vadovų Tarybos susitikimą Briuselyje.

R. Račienė sakė, jog norėtų iš G. Nausėdos išgirsti asmeninį pažadą, kad Partnerystės įstatymas „bus orus“. Ji pažymėjo, kad šis įstatymas reikalingas ne tik LGBT asmenims. Pasak jos, sunkiausia tema yra užgauliojimų ir patyčių, su jomis susiduria dažnas šios bendruomenės narys.

„Mes turbūt kasdien gyvename su tuo. Aš pati esu kreipusis į e-policiją dėl vienos gautos labai įžeidžios žinutės. Tada man labai skaudėjo, kad mane, kaip mamą, kažkas sutrypia. (...) Kad iš tų vaikų tyčiojamasi, kad juos, pavyzdžiui, apipila kola vien dėl to, kad jie turi kokią nors spalvotą terbelę, – šito aš nesuprantu. Tada tu turi bijoti išeiti į gatvę. Aš irgi kartais bijau išeiti į gatvę. Bet jeigu mes leisime toliau vykti tokiems dalykams, mes niekada neužaugsime. Laikas keistis atėjo dabar“, – sakė R. Račienė.

Prie prezidentūros susirinko ir būrelis bendraminčių, taip pat besitikinčių prezidento G. Nausėdos supratimo.

„Pirmiausia, reikia palaikymo vaikams. Kas labiausiai gali palaikyti vaikus? Manau, kad tėvai. Dabar žingsnį turėtų žengti prezidentas, aš norėčiau, kad jis palaikytų visus Lietuvos gyventojus, neskirstytų jų į baltus, juodus, žalius, mėlynus, o palaikytų visus“, – LRT RADIJUI sakė akcijos prie prezidentūros dalyvė.

„Esu be proto didelė Lietuvos patriotė, bet turiu prezidentą, kuris nepriima manęs kaip žmogaus“, – kalbėjo kita į S. Daukanto aikštę atėjusi mergina.

Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė sakė, jog džiugina tai, kad prezidentas nusprendė susitikti su LGBT vaiką turinčia mama ir taip „ryžosi išgirsti ir kitą visuomenės pusę, kurios, atrodo, iki šiol vengė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt