Lietuvoje

2021.10.20 13:13

Po viešo LGBT vaiką auginančios mamos laiško prezidentui – atsakas: Nausėda kviečia susitikti

atnaujinta 19.39
LRT.lt2021.10.20 13:13

LGBT vaiko mama Rasa išplatino viešą laišką, kuriuo kreipėsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą. Laiške ji rašo, kad šalyje šiuo metu tvyro tokia atmosfera, kad LGBT bendruomenės nariai kasdien sulaukia užgauliojimų, keiksmų, o kartais ir tiesioginių grasinimų. Po laiško prezidentūra pranešė, kad motiną kviečia į susitikimą.

„Apmaudu, kad prie tokios atmosferos ir visuomenės susiskaldymo prisideda ne tik dalis politikų, viešų asmenų, bet ir jūs – prezidentas. Prezidentas, žadėjęs gerovės valstybę visiems, bet tik ne mano vaikui... Prezidentas, kuris turėtų vienyti tautą, ją skaldo, aiškindamas, kad dalis žmonių negali turėti šeimos, vaikų“, – laiške rašo LGBT bendruomenei priklausančio vaiko mama Rasa.

Laiške ji išdėsto, ką šios bendruomenės nariams tenka skaityti ir išklausyti viešose erdvėse, kokių žodžių tirados skrieja į jų pusę.

„Šitom išsigimėlėm snukelius atitrankyčiau. Vaginėtojom gal įkrečiant proto vyrus pamils, smirdalės, tfuu!!“, „Šiukšlės, jūs nedrįskite savęs vadinti šeima!!!! Iškrypėliai, jūs degsit pragare“, „Tiems, kurie viešai kelia triukšmą, – dujų kameros“, – tokių komentarų, pasak Rasos, sulaukia LGBT bendruomenės nariai.

Laiške Rasa atvirai klausia – prezidente, kaip jūs kartu su žmona Diana jaustumėtės, jei tokius komentarus tektų skaityti apie savo dukras Ugnę ir Gedailę? O kaip būtų, jei tai – ne tik komentarai internete, bet išties kas nors tokius žodžius ištartų jūsų dukroms ir spjautų į veidą? Pagrasintų susidoroti?

„Man iš skausmo plyšta širdis, nes visi tie žodžiai – apie mano vaiką. Kiekvieną dieną nerimauju, kad tik nieko nenutiktų mano vaikui, kad visos tos patyčios ir neapykanta, tvyranti viešojoje erdvėje, nesužlugdytų mano vaiko emociškai ir jo nepalaužtų. Patikėkite, tai – nepakeliama, žemina ir žeidžia iki sielos gelmių“,– rašoma laiške prezidentui.

Ji priduria – atlikti tyrimai atskleidė, jog visuomenė turi keistis.

„Vakar viešai pristatytas tyrimas apie vienalyčių porų gyvenimą, jų patiriamus sunkumus man buvo paskutinis smūgis. Supratau, kad nebegaliu, o ir neturiu teisės, nieko nedaryti. Visuomenė turi keistis. Mes turime keistis ir priimti visus žmones, nepaisant jų lytinės orientacijos, socialinės padėties, politinių įsitikinimų. Tą įtvirtina jūsų taip mėgstama cituoti LR Konstitucija“, – laiške rašo LGBT bendruomenės vaiko mama.

Kaip LRT.lt informavo prezidento atstovas Ridas Jasiulionis, „prezidentas susipažino su p. Rasos Račienės laišku ir pakvietė ją pirmadienį, spalio 25 d., susitikti“.

Tai patvirtino ir motina. Ji teigė, kad tikisi, kad prezidentas išgirs ir supras jos žodžius. Tiesa, ji pabrėžė, kad ketvirtadienį 11 val. ji simboliškai ateis prie prezidentūros.

LRT.lt prideda visą laiško tekstą:

Atviras laiškas LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

„Šitom išsigimėlėm snukelius atitrankyčiau. Vaginėtojom gal įkrečiant proto vyrus pamils, smirdalės, tfuu!!“, „Šiukšlės, jūs nedrįskite savęs vadinti šeima!!!! Iškypėliai, jūs degsit pragare“, „Tiems, kurie viešai kelia triukšmą, – dujų kameros“.

Gerbiamas Prezidente, kaip Jūs kartu su žmona Diana jaustumėtės, jei tokius komentarus tektų skaityti apie savo dukras Ugnę ir Gedailę? O kaip būtų, jei tai – ne tik komentarai internete, bet išties kas nors tokius žodžius ištartų Jūsų dukroms ir spjautų į veidą? Pagrasintų susidoroti?

Nežinau, kaip Jums, bet man – LGBT vaiko mamai – kasdien tenka skaityti panašaus pobūdžio komentarus, kasdien tenka išklausyti įvairias aplinkinių, artimųjų, „draugų“ replikas apie tai, kad LGBT žmonėms ne vieta mūsų visuomenėje.

Apmaudu, kad prie tokios atmosferos ir visuomenės susiskaldymo prisideda ne tik dalis politikų, viešų asmenų, bet ir Jūs – LR Prezidentas. Prezidentas, žadėjęs gerovės valstybę visiems, bet tik ne mano vaikui... Prezidentas, kuris turėtų vienyti tautą, ją skaldo, aiškindamas, kad dalis žmonių negali turėti šeimos, vaikų.

Man iš skausmo plyšta širdis, nes visi tie žodžiai – apie mano vaiką. Kiekvieną dieną nerimauju, kad tik nieko nenutiktų mano vaikui, kad visos tos patyčios ir neapykanta, tvyranti viešojoje erdvėje, nesužlugdytų mano vaiko emociškai ir jo nepalaužtų. Patikėkite, tai – nepakeliama, žemina ir žeidžia iki sielos gelmių.

Vakar viešai pristatytas tyrimas apie vienalyčių porų gyvenimą, jų patiriamus sunkumus man buvo paskutinis smūgis. Supratau, kad nebegaliu, o ir neturiu teisės, nieko nedaryti. Visuomenė turi keistis. Mes turime keistis ir priimti visus žmones, nepaisant jų lytinės orientacijos, socialinės padėties, politinių įsitikinimų. Tą įtvirtina Jūsų taip mėgstama cituoti LR Konstitucija.

Žinau, kad negaliu pakeisti visuomenės požiūrio, tačiau galbūt galėsiu pakeisti Jūsų nuomonę. Todėl Jūsų prašau:

1. Skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką;

2. Apie LGBT asmenų problemas ir jų poreikius kalbėti ne su trečiosiomis šalimis, bet būtent su LGBT bendruomene – mūsų vaikais, jų tėvais, NVO, ginančiomis šių žmonių teises;

3. Asmeninio pažado, kad Lietuvoje turėsime pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą, kuris kalbės ne apie juridinius, bet apie emociniais ryšiais pagrįstus vienalyčių porų santykius.

Aš galiu pažadėti, kad kiekvieną dieną nepaliaujamai kovosiu už savo ir kitų mamų LGBT vaikus. Kasdien, kol savo darbotvarkėje rasite laiko man, paprastai mamai, Jums apie tai priminsiu stovėdama S. Daukanto aikštėje.

Iki pasimatymo rytoj, gerbiamas LR Prezidente.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI