Lietuvoje

2021.10.21 12:56

Vilniuje vyksta branduolinės avarijos Astravo AE pratybos: kai kurios saugumo priemonės išbandomos pirmą kartą

BNS, LRT.lt2021.10.21 12:56

Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybė surengė pratybas dėl galimos branduolinės avarijos Astravo atominėje elektrinėje (AE) Baltarusijoje.

Per jas pirmą kartą išbandoma gyventojų registravimo programėlė, padėsianti operatyviai valdyti gyventojų laikinojo perkėlimo, švarinimo ir apgyvendinimo procesą, teigiama savivaldybės pranešime.

Pratybų metu ekspertai vertins savivaldybės operacijų centro darbą, gyventojų surinkimo, švarinimo punkto darbo efektyvumą, judėjimo maršrutus, kolektyvinės apsaugos statinio, kuriame laikinai būtų apgyvendinami vilniečiai, parengimą.

Mokymai prasidėjo 10 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje, kur bus imituojamas mokinių vežimas į švarinimo (dezaktyvacijos) punktą ir Kolektyvinės apsaugos statinį laikinam apgyvendinimui.

Iš surinkimo punktų policijos lydimi autobusai apie 11 val. atvyko į švarinimo (dezaktyvavimo) punktą Vilniaus rajone Bukiškio kaime, o vėliau moksleiviai buvo vežami į kolektyvinės apsaugos statinį Vilniaus Gabijos gimnazijoje.

Numatoma, kad pratybose dalyvaus apie 100 žmonių.

Lietuvos Vyriausybė teigia, kad netoli Lietuvos sienos branduolinė jėgainė pastatyta nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Minskas atmeta kritiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt