Lietuvoje

2021.10.20 15:12

Buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas patyrė infarktą

Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.10.20 15:12

Buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas patyrė infarktą ir šiuo metu yra gydomas ligoninėje, tačiau jaučiasi gerai, LRT.lt patvirtino pats politikas.

„Krūtinėje labai pajutau skausmą, bet greitai nuvežė į klinikas, pažiūrėjo, kad viena kraujagyslė užsikišusi 100 procentų. Ir iškart pastatė tą šuntą, plastmasę ir viskas“, – trečiadienį sakė V. Šustauskas.

Jis yra stebimas medikų ir sakė besijaučiantis gerai.

„Aš gyvenu tuo, kad amžinybės nėra, visi mirsime. Permąstau apie draugus, kur vaikščiojau į jūrą, beveik visų nėra gyvų, iš partijos irgi daug, kurie jaunesni už mane, irgi gyvi nėra. Ir kažkaip susitaikai, kad ir tau laikas atėjo“, – pamąstymais dalijosi 76 metų vyras.

Jis taip pat sakė dar kartą metęs rūkyti.

„Esu metus metęs rūkyti, atsikėliau ir sakau: nuo šiandien neberūkau, išmečiau pakelį per langą, ne taip, kaip kiti, po vieną, po dvi. Dabar [vėl] nutariau mesti, ir man niekas nebeįteigs“, – sakė V. Šustauskas ir paminėjo jau dešimt metų nebegeriantis alkoholio.

Visuomenės veikėjas sako vis dar besidomintis politika. Paskutinį kartą jis nuskambėjo žiniasklaidoje, kai dalyvavo „Kaunas Pride“ eitynėse ir pasisakė prieš LGBT. V. Šustausko teigimu, tą dieną jis protesto neorganizavo, tik „telefonu paskambinėdavo vienam kitam, baikeriams“.

„Aš iš politikos nepasitraukęs. Nu kaip nerūpės, Jėzau Marija“, – sakė buvęs Kauno meras.

Tačiau V. Šustauskas pasisakė kritiškai prieš neseniai iškilusią naują organizaciją – vadinamąjį Šeimų sąjūdį.

„Nutilo, viskas nutilo, nėra ir tų partijų. <...> Išlenda kaip žirniai iš kanapių. Paskambinau, sakau, nei aš prašysiu, nei tu apginsi mano šeimos. Ar apgynei nors vieną šeimą? Parodo, kokie lietuvių tauta žlobai – sulėkė tūkstančiai, neva apginti šeimų. Nuo ko jūs ginsit tą šeimą?“ – negailėjo kritikos pašnekovas.

Artimiausią dieną V. Šustauskas praleis Kauno klinikose.

2000 metais jis buvo Kauno savivaldybės meras, tais pačiais metais vienai kadencijai išrinktas į Seimą.

„Dar susitiksim kovų laukuose“, – pabaigė pokalbį jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt