Lietuvoje

2021.09.10 10:36

Dulkys apie koronavirusą: artimiausios savaitės gali būti sunkesnės

Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.09.10 10:36

Kelios artimiausios savaitės gali būti sunkesnės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kalbėdamas apie koronaviruso situaciją Lietuvoje.

„Prisiėmėme tam tikras rizikas, daryti kontaktinį ugdymą. Suvokėme, kad šis etapas sukurs papildomas rizikas. Turime vis dar nemažai nepasiskiepijusių, delta daro savo darbą, virusas kovoja, prisideda kontaktinis ugdymas.

Manau, artimiausias dvi–tris savaites turėsime sunkesnes. Bet jei visi naudosimės įrankiais, stengsimės, tai galima situaciją stabilizuoti ir neturėti tokio gruodžio ir sausio kaip praėjusiais metais“, – penktadienį sakė A. Dulkys.

Vis dėlto, teigė ministras, šiandien turime kur kas geresnę situaciją nes anksčiau, nes veikia įvairūs pandemijos valdymo įrankiai.

„Lietuva turi pačius įvairiausius testus, testavimo algoritmus, skiepų, ką turi ne visos pasaulio valstybės. Man atrodo, galime naudotis visais tais įrankiais, o galimybių pasas yra tik vienas iš įrankių kurti mums saugią aplinką, įveikti pandemiją.

Nes kokia alternatyva? Viską uždaryti? Matyt, kad ne. Kaip senovės laive 40 dienų visos valstybės uždaryti neįmanoma ir, matyt, nereikia, nes turime įrankių“, – pabrėžė A. Dulkys.

Ministras taip pat sakė, kad Vyriausybė stengiasi kalbėtis su žmonės, tačiau „ne visi formatai“ kviečia kalbėtis, pridūrė jis.

„Žinote, kaip kai kurios diskusijos virsta nesiklausymu. Aš pats važinėju po visą Lietuvą, stengiuosi kalbėtis, bet kartais tau net nebeduoda nieko pasakyti. Norintys išgirs“, – įsitikinęs A. Dulkys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt