Lietuvoje

2021.09.09 10:13

„Jokiu būdu neprovokuoti minios“: Seimo nariams pateiktos rekomendacijos, kaip elgtis penktadienį

LRT.lt2021.09.09 10:13

Po rugpjūčio 10-osios mitingo, kai mitinguotojai blokavo išėjimus iš Seimo, o parlamento rūmus palikę Seimo nariai ir kanceliarijos darbuotojai buvo užpulti, imamasi atsargos priemonių. Parengtas planas, kaip Seimas turėtų dirbti penktadienį, kai Vilniuje rengiamas dar vienas mitingas. LRT.lt susipažino su parengto plano kopija.

Portalas LRT.lt primena, kad penktadienį Vilniuje rengiamas dar vienas mitingas. Nors jo organizatoriai gavo leidimą protesto akciją rengti prie Vilniaus Katedros, neatmestina, kad jos mitingo dalyviai gali patraukti ir prie Seimo.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį nuspręs, ar žemesnės instancijos teismas pagrįstai nusprendė nestabdyti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo neleisti penktadienį organizuoti mitingo prie Seimo.

Norint užtikrinti, kad nepasikartotų scenarijus, kuomet Seimo narių ir kanceliarijos darbuotojų saugumui kyla pavojus, parengtos rekomendacijos dėl to, kaip parlamentas dirbs penktadienį.

Portalo LRT.lt gautose rekomendacijose kanceliarijos prašoma pagal galimybes dirbti nuotoliniu būdu. Tiek jų, tiek Seimo narių prašoma, jei yra galimybė, į darbą atvykti viešuoju transportu. Tie, kurie atvyks į Seimą automobiliu, turės pateikti Seimo nario ar Seimo kanceliarijos darbuotojo tarnybinį pažymėjimą.

Įeinant į Seimo rūmus visiems taip pat bus privaloma pateikti Seimo nario ar Seimo kanceliarijos darbuotojo tarnybinį pažymėjimą. LRT.lt taip pat primena, kad nuspręsta rugsėjo 10 dieną neišduoti vienkartinių leidimų įeiti į Seimą, išskyrus žiniasklaidos atstovus.

Asmenims, turintiems ilgalaikius leidimus, rekomenduojama rugsėjo 10 d. į Seimo rūmus nevykti, nurodoma, kad jei turi vykti susitikimai, geriau būtų, kad jie vyktų nuotoliniu būdu.

Rekomendacijose nurodoma, kad tinkamas Seimo rūmuose dirbančių asmenų elgesys ir situacijos vertinimas turi didžiulę reikšmę tam, kad būtų išvengta papildomų situacijų, kurių metu galėtų kilti papildomos grėsmės Seimo rūmuose esančių asmenų sveikatai dėl minios chuliganiško elgesio.

Seimo nariams ir kanceliarijos darbuotojams taip pat rekomenduojama:

– Jokiu būdu (žodžiais, gestais, audiovizualinėmis priemonėmis ir pan.) neprovokuoti minios ir pavienių asmenų agresijos ar jau prasidėjusios agresijos aštrinimo;

– Nebūti prie Seimo rūmų stiklinių pastato elementų (langų, stiklinių durų ir pan.);

– Prie Seimo rūmų ar vidinėje teritorijoje neliesti daiktų, kurie galėjo būti palikti ar įmesti. Pastebėjus tokius daiktus nedelsiant informuoti Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūną.

– Vykdyti Vadovybės apsaugos tarnybos, kitų viešąjį saugumą užtikrinančių institucijų pareigūnų ir Seimo kanceliarijos darbuotojų nurodymus;

– Išeinant iš darbo kabineto ar kitos patalpos Seimo rūmuose nepalikti atidarytų langų;

– Prasidėjus neramumams nepasilikti atviroje Seimo rūmų teritorijoje (ne Seimo rūmų viduje). Esant galimybei nedelsiant pasitraukti į Seimo rūmų vidų arba prireikus evakuotis per nurodytas evakuacines duris į nurodytas vietas (arba kitais per Seimo rūmų garsinę sistemą praneštais būdais).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI