Lietuvoje

2016.09.21 17:28

Kęstučio bataliono kariai išvyksta rengti Ukrainos karių

LRT.lt 2016.09.21 17:28

Trečiadienį į Ukrainą išlydėta Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu sudaryta instruktorių grupė, rašoma pranešime spaudai. Kariai kartu su sąjungininkais tęs dalyvavimą JAV vadovaujamoje daugianacionalinėje Ukrainos karių mokymo programoje (angl. Joint Multinational Training Group – Ukraine). 

Lietuvos kariai Tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre, Yavoriv poligone Lvovo apskrityje nuo spalio 3 d. pustrečio mėnesio rengs Ukrainos  kariuomenės Sausumos pajėgų 80-osios oro desanto šturmo brigados 1-ojo bataliono karius.

Lietuvos karių grupę sudaro 16 karių: 15 iš LDK Kęstučio bataliono karininkai ir seržantai ir  vienas karys iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono.

„Esu visiškai tikras, kad į Ukrainą vykstantys kariai profesionaliai atliks jiems pavestas užduotis ir perduos visą sukauptą patirtį mūsų Ukrainos kolegoms“, – išlydėtuvių  ceremonijoje sakė Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.

„Mūsų grupei teks bendrauti su antiteroristinėje operacijoje dalyvavusiais kariais, todėl mokymo procesas bus abipusis. Mes ne tik stengsimės perteikti ukrainiečių kariams savo sukauptą patirtį, bet ir tikimės ir iš jų įgyti naujų žinių“, – sakė išvykstančiai Lietuvos karių grupei vadovausiantis Kęstučio bataliono kapitonas Vaidas Lisaitis.

Lietuvos karių grupę sudaro 16 karių, iš kurių 15 – Kęstučio bataliono karininkai ir seržantai ir karys iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono.

Tai jau septintoji Lietuvos karių pamaina, rengsianti Ukrainos karius. Šiuo metu Ukrainos karių mokymo užduotis vykdo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų bataliono karių pagrindu sudaryta grupė.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai. Kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti ir parengti jos ginkluotąsias pajėgas.