Lietuvoje

2016.09.19 10:53

Susipažinkite: nežymėtas policijos automobilis, iškart fiksuojantis 32 automobilius

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.09.19 10:53

Drausminti kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus nuo šiol padeda pati moderniausia įranga. Kauno apskrities kelių policijos pareigūnai naujausią greičio matuoklį vadina išskirtine greičio mėgėjų tramdymo priemone. Pažiūrėkime, ką iš tiesų gali naujasis prietaisas ir kaip į jį reaguoja pažeidėjai.

Nauji, dailūs ir pažangiausiomis technologijomis aprūpinti automobiliai keliuose jau nebėra retenybė. Tačiau tokia naujutėlaitė, balta ir išskirtinę greičio matavimo įrangą turinti „Škoda“ – kol kas  vienintelė Lietuvoje.

Automobilis aprūpintas ir garsiuoju radaru, kurio galimybės potencialius KET pažeidėjus verčia iš koto. Ekrane iš karto užfiksuojami net 32 automobiliai, judantys visomis kryptimis. Jų greitis nustatomas 2–3 kilometrų spinduliu. Tad staiga sulėtinti ar prasprūsti pro radaro akį, greičio ir chuliganiško vairavimo stiliaus mėgėjams nėra jokių šansų

Pareigūnai pasakoja, kad jau testuojant naująjį matuoklį per valandą buvo užfiksuota apie 100 pažeidėjų. LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ žurnalistai sėdo į automobilį ir išvyko į reidą.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.