Lietuvoje

2021.08.10 17:35

Kubilius apie protestuotojus prie Seimo: nesiskiepykite, nesigydykite, tačiau iš anksto pasirūpinkite savo kapais

LRT.lt2021.08.10 17:35

„Pasakyčiau, ką galvoju apie tokio mitingo organizatorius, bet tai būtų „nenormatyvinė leksika“, – savo feisbuko paskyroje teigia europarlamentaras, konservatorius Andrius Kubilius.

Pasak A. Kubiliaus, iš tokio mitingo sugrįš dešimtys užsikrėtusiųjų koronavirusu, nes tarp susirinkusiųjų yra nesiskiepijusių, visi jie be kaukių.

„Gali būti, kad kai kam teks ir atsisveikinti su šiuo pasauliu. Protestuoti yra smagu, jeigu protestas nėra susijęs su paprasčiausiu pavojumi žmogaus gyvybei. Žinia, šiandieninė statistika yra negailestinga ir aiškiai nurodo, jog šiuo metu tarp tų, kurie sunkiai suserga, patenka į ligonines ir miršta nuo pandemijos, virš 90 proc. yra tų, kurie iki šiol nepasiskiepijo.

Todėl būtų verta kiekvieną dieną pateikti specialią sąskaitą visoms filosofėms ir juvelyrėms, vasiliauskaitėms ir lago, šiandien su tokiu patosu kalbėjusioms prieš skiepijimąsi, prieš galimybių pasą ir prieš „karantiną nesiskiepijusiems“. Bent jau moralinę sąskaitą. Už kiekvieną mirusį nuo pandemijos. Mirusįjį vien dėl tos priežasties, kad nepasiskiepijo. Nes paklausė tokių mitinguotoj“, – dėsto jis.

A. Kubiliaus teigimu, visi turi teisę nesiskiepyti, nesigydyti, tačiau tokie asmenys turėtų „iš anksto pasirūpinti savo kapais“.

„Bet neturite jokios teisės pagreitintai varyti kitų į kapus. Neturite jokios teisės nei nevaržomai platinti virusą, nei kvailinti kitų. Net jeigu jus sekantys sektantai ir šlovina jus. Nes net ir jie turi tik po vieną gyvybę. Neįkainojamą gyvybę.

Paguodžia tik tai, kad norinčių pasiskiepyti į eiles stoja daugiau nei susirenka į tokius mitingus. O tai reiškia, kad Vyriausybė daro tai, kas yra būtina daryti ir daro teisingai“, – rašo jis.

LRT.lt primena, kad dėl antradienį prie Seimo rūmų vykusio mitingo sustiprinta apsauga parlamento rūmuose, dešimtys mitinguotojų vaikštinėjo po parlamentą, pavakary buvo užblokuoti vidinio kiemo vartai prie antrųjų rūmų.

Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Mackevičius BNS patvirtino, kad tarnyba antradienį sustiprino Seimo apsaugą.

Jis teigė, kad mitingą prie Seimo vertina kaip „didesnę ar mažesnę“ riziką.

Keli tūkstančiai žmonių antradienio rytą susirinko prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.

Plačiau:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt