Lietuvoje

2021.07.30 08:00

JT atstovas Lietuvoje: dalis migrantų turi labai rimtų sveikatos problemų

Gabija Narušytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.07.30 08:00

Dalis neteisėtai Lietuvos sieną kirtusių migrantų, šiuo metu apgyvendintų skirtingose pasienio teritorijose, serga sudėtingomis ligomis, iššūkių kelia COVID-19 plitimo kontrolė, LRT RADIJUI sakė Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos Lietuvoje patarėjas teisės klausmais Vladimiras Siniovas.

Kiekvieną parą sieną neteisėtai kertant naujiems pabėgėliams, pandemijos faktorių jis įvardijo „papildoma krize“. Tačiau dalis migrantų, jo teigimu, turi kitų rimtų sveikatos problemų.

„Sveikatos klausimas yra vienas aktualiausių. Tarp šių žmonių yra tikrai daug asmenų su labai rimtomis sveikatos problemomis. Cerebrinis paralyžius, vėžys, diabetas – tik trumpas sąrašas tų ligų, kurios šiame kontekste aktualios. Kalbant apie COVID-19, jis nediskriminuoja, jis gresia ir mums, ir šiems žmonėms“, – LRT RADIJUI penktadienį sakė V. Siniovas.

Migrantų apgyvendinimo vietose lankęsis JT atstovas sako, kad jų sąlygos ženkliai skiriasi priklausomai nuo vietos, pavyzdžiui, ar asmenys gyvena pasieniečių užkardoje, ar kitame laikinu prieglobsčiu tapusiame pastate.

„Kalbant apie tai, kokius klausimus reikia spręsti – ir šitie klausimai žinomi valstybės institucijoms, tikiu, kad jie bus sprendžiami – tai yra privatumo stoka, pavyzdžiui, mačiau kambarį, kuriame gyvena šeima ir visa eilė viengungių vyrų, nes trūksta vietos, labai daug žmonių. Taip pat saugios erdvės, kurioje žmonės galėtų ramiai praleisti naktį ir išsimiegoti, trūkumas, sanitarinė infrastruktūra yra labai sena“, – sakė V. Siniovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.