Lietuvoje

2021.07.28 06:29

Vyriausybė spręs, kokie apribojimai būtų taikomi blogėjant epideminei situacijai

Augustas Stankevičius, BNS2021.07.28 06:29

Vyriausybė trečiadienį spręs, kokios veiklos būtų leidžiamos tik su galimybių pasu, šalyje blogėjant epideminei situacijai.

Kaip BNS sakė sveiktos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta, Ministrų kabinetas taip pat turėtų patvirtini ir pandemijos rodiklius, kuriuos peržengus būtų įvesti ribojimai.

„Bus kalbama apie tai, kada pradėti taikyti ribojimo priemones ir kokios jos galėtų būti, išplečiant galimybių paso taikymo ribas“, – teigė A. Šuksta.

Šią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad papildomi ribojimai galėtų vėl būti taikomi, jei ligoninėse būtų gydoma per 300 žmonių.

A. Šukstos teigimu, Vyriausybė turėtų priimti sprendimą nebekompensuoti tyrimų galimybių pasui, taip pat numatyti, kad pripažįstami būtų tik molekuliniai (PGR) testai.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 106 COVID-19 pacientai.

Prezidentas su sveikatos ekspertais aptars pandemijos situaciją

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį nuotoliniame susitikime su sveikatos ekspertų taryba aptars koronaviruso pandemijos situaciją.

Taip pat bus kalbama apie vakcinacijos eigą, pasirengimą naujais mokslo metais ugdymą vykdyti kontaktiniu būdu, BNS informavo prezidentūra.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 211 koronaviruso atvejų ir 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 70,9.

Epidemiologai pranešė, kad praėjusią savaitę registruota daugiau aktyvių COVID-19 protrūkių nei prieš savaitę anksčiau.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 29 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai. Tuo metu savaite anksčiau buvo registruota 16 aktyvių koronaviruso protrūkių.

Protrūkių prieaugis fiksuotas pirmą kartą po aštuonių savaičių nuoseklaus jų mažėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.