Lietuvoje

2021.07.20 11:27

Situacija Klaipėdoje kaista – daugėjant COVID-19 atvejų miestas jau raudonojoje zonoje, regione fiksuojama 12 naujų židinių

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.20 11:27

Uostamiestyje įsibėgėja sergamumas COVID-19. Šiuo metu padėtis Klaipėdoje blogiausia Lietuvoje – miestas jau pateko į raudonąją zoną. Specialistų teigimu, padėtis prastėja visoje apskrityje, o nerimą kelia plintančios mutacijos ir atmainos, įsiplieskia židiniai.

Sergamumo COVID-19 situacija Klaipėdoje prastėja kasdien. Šią savaitę uostamiestis pradėjo būdamas geltonojoje zonoje, o antradienį jau pateko į raudonąją.

Liepos 20 d. naujų COVID-19 atvejų rodiklis per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų pasiekė 108,7 ir pastebimai lenkia bendrą visos Lietuvos rodiklį, kuris siekia 34,3 atvejo.

Antradienį skelbiama apie visoje Lietuvoje užfiksuotą 101 užsikrėtimo COVID-19 atvejį per pastarąją parą, 17 iš jų – Klaipėdos mieste.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas teigė, kad sergamumas auga visame regione. Antradienio duomenimis, Klaipėdos regione užfiksuota 12 COVID-19 protrūkių, 6 iš jų – Klaipėdoje.

Yra protrūkių, kurie fiksuoti šeimose, tačiau daugiausia – įvairiose įmonėse ir įstaigose.

„Šios dienos duomenimis, jau turime apie 130 mutacijų, nustatytų tiems, kurie serga. Taip pat yra apie 20 delta atmainos atvejų Klaipėdos regione“, – sakė R. Grigaliūnas.

Jau šį penktadienį Klaipėda skelbs Jūros šventės startą. Specialistai neramiai laukia šventės, per ją numatyti ir masiniai koncertai. Anot pašnekovo, šiemet Jūros šventėje įžvelgiama daugiau pavojų, nei buvo pernai.

R. Grigaliūno teigimu, NVSC neįžvelgia didelių problemų dėl to, kad žmonės vaikščios po senamiestį, ilgai neužsibūdami vienoje vietoje apsilankys mugėje. Didžiausią nerimą kelia numatyti koncertai.

„Pagrindinė problema yra renginiai, per kuriuos žmonės vienas prie kito arti stovi ilgiau nei 15–20 min. Jeigu būtų žmogus, turintis virusą, tikrai būtų tikimybė, kad, stovint šalia tokio asmens, galima pasigauti virusą“, – dėstė R. Grigaliūnas.

LRT.lt primena, kad auga susirgimų skaičiai ir bendrame šalies kontekste. Statistikos departamento duomenimis, 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 34,3, teigiamų diagnostinių testų dalis per parą pasiekė 1,2 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 279 914 žmonių, iš jų tebesergančių per parą taip pat padaugėjo ir šiuo metu jau siekia 894 asmenis.

Nuo šios ligos iš viso Lietuvoje mirė 4404 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 8998 mirtys.

Per praėjusią parą nuo koronaviruso iš viso paskiepyti 10 722 gyventojai: 4 481 gavo pirmąją skiepo dozę, o 6 241 – antrąją skiepo dozę.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 46,9 proc. žmonių – 0,2 procentinio punkto daugiau nei para anksčiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI