Lietuvoje

2016.07.19 12:54

KT prašoma išaiškinti, ar gali bankrutuoti už sukčiavimą teistas asmuo

BNS2016.07.19 12:54

Konstitucinio Teismo (KT) prašoma išaiškinti, ar gali bankrutuoti už sukčiavimą stambiu mastu teismas asmuo, nesibaigus jo teistumui, o jo padaryta žala gali būti nurašyta.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį kreipėsi į KT, prašydamas išaiškinti, ar toks bankrotas neprieštarauja Konstitucijai.

LAT nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje bankrutuoti siekia fizinis asmuo, nuteistas už 2002 metų sukčiavimą stambiu mastu, jo teistumas nėra išnykęs, jis privalo atlyginti 218 tūkst. eurų žalos, kurią jis siekia nurašyti bankroto byloje.

„Teismo teisėjų kolegijos nuomone, asmens teisė bankrutuoti nėra konstitucinė žmogaus teisė. Tai valstybės suteikiama galimybė, sudarant sąlygas nemokiam fiziniam asmeniui grįžti į aktyvią ekonominę veiklą, legalizuoti pajamas ir pagal galimybes siekti bent iš dalies atsiskaityti su kreditoriais“, – pranešė LAT.

Pasak jo, teisėjams kilo abejonių, ar baudų už nusikalstamas veikas nurašymas nereiškia neproporcingo kreditorių nuosavybės teisės suvaržymo. Daugelyje Europos valstybių yra apribojimai fizinio asmens bankroto procedūroje nurašyti reikalavimus, kurie kyla iš tyčiniu nusikaltimu padarytos žalos.

LAT sustabdė bylos nagrinėjimą, kol bus gautas Konstitucinio Teismo sprendimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.