Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.20 12:26

Vidaus reikalų ministras sukritikavo migrantų integracijos procesą

ELTA 2016.07.20 12:26

Lietuva, kurioje imigrantų šiuo metu nėra daug, turi galimybes juos sėkmingai integruoti, teigia vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas griežtai kritikuodamas tai, kaip šis procesas šiuo metu vyksta mūsų šalyje. 

„Lietuvoje dar iš kitų šalių atvykusių migrantų skaičius nėra didelis. Pagal migrantų perkėlimo iš Graikijos, Turkijos ir Italijos schemas turime 39 žmones. Lietuvoje neturime daug užsieniečių, iš visų trečiųjų šalių atvykusių apie 4000 – tarp jų yra ir ukrainiečių, rusų, baltarusių. Labai svarbu, kad galima šiame etape juos integruoti, jeigu ta integracijos politika yra tikra ir protinga, skirta ne tik paukščiukams susidėlioti“, – sakė T. Žilinskas interviu „Žinių radijui“.

Pasak ministro, sėkmingas integracijos procesas turi būti abipusis – ir valstybė turi padaryti viską, kad tas žmogus būtų visuomenės dalimi, ir pats migrantas, užsienietis, turi norėti integruotis.

„Dabar nuvažiuokite į Ruklą ir pažiūrėkite į situaciją, nes man susidaro įspūdis, kad vis tik norime užsidėti paukščiukus, kad kažką mokome lietuvių kalbos ir pan. Kai jaunimas per Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimą Prienose diskutavo, teko girdėti, kad imigrantai greičiau išmoksta rusų kalbos negu lietuvių. Natūralu, nes nuvažiavau ir pamačiau, kad sirai yra tose pačiose patalpose su ukrainiečiais ar baltarusiais, vaikai bendrauja, tai, žinoma, kad vaikai greičiau ir išmoksta rusų kalbą“, – sakė T. Žilinskas.

Vidaus reikalų ministrui iškilo klausimas ir dėl migrantų supažindinimo su šalies kultūra bei jiems suteikiamos pagalbos įsidarbinant.

„Ar tuos užsieniečius, migrantus, nuveža kas nors, pavyzdžiui, į Trakų pilį, parodyti, kokia didinga mūsų istorija, ar nuveža į Valdovų rūmus? (...) Manau, kad ne. Kita problema, Rukloje vos ne 70 proc. šeimų yra asocialios šeimos, tad kur mes juos integruojame? O koks yra užimtumas? Jeigu atstovai iš Darbo biržos atvažiuoja per savaitę du kartus? Kiek apskritai lietuvių įsidarbina per darbo biržą?“ – iškilusius klausimus vardino T. Žilinskas.

Vidaus reikalų ministro teigimu, visa tai yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sritis.

„Man rūpi todėl, kad kažkada tai gali būti mano sritimi su liūdnomis pasekmėmis“, – sakė T. Žilinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi