Lietuvoje

2021.06.09 06:31

Trečiadienį valstybinį biologijos brandos egzaminą laikė pusseptinto tūkstančio abiturientų

atnaujinta 06.52
LRT.lt2021.06.09 06:31

Šiemet daugiau kandidatų – šių ir ankstesnių metų abiturientų – pasirinko laikyti biologijos brandos egzaminą – 6496. Pernai biologiją laikė 6152 kandidatai.

Per gamtos mokslų egzaminus šiemet, kaip žada už jų rengimą atsakinga Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), bus tikrinami daugiau teoriniai dalykai, nes mokydamiesi nuotoliniu būdu abiturientai neturėjo galimybės atlikti laboratorinių darbų.

„Egzamino užduotyje, kurią sudaro keturios dalys, apie 40 proc. užduoties taškų atitinka bendrąjį biologijos kursą, 60 proc. – išplėstinį“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Šiemet visų egzaminų trukmė pailginama 15 minučių.

Rezultatai bus paskelbti vėliausiai iki liepos 23 d., o nuo liepos 5 d. iki liepos 20 d. laukia pakartotinė sesija.

Kaip skelbia NŠA, per brandos egzaminų sesiją svarbu laikytis saugumo reikalavimų. Egzaminų centruose pasirūpinta dezinfekcinėmis priemonėmis. Be to, ribojamas kandidatų skaičius egzamino patalpoje. Naudojantis bendromis knygomis, žinynais reikės dezinfekuoti paviršius arba naudotis vienkartinėmis pirštinėmis.

Patalpos, kuriose vyks brandos egzaminai, paruošiamos ne vėliau kaip prieš dvylika valandų iki egzamino. Jos valomos, dezinfekuojamos, vėdinamos.

Kandidatai per egzaminą sodinami taip, kad išlaikytų dviejų metrų atstumą, egzaminų centruose privalu pasirūpinti keliais įėjimais.

Egzaminų metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Egzaminus šiemet gali laikyti ir izoliacijoje dėl koronaviruso infekcijos turintys būti abiturientai. Visiems kandidatams privalu dėvėti apsaugines kaukes, o tiems, kurie į egzaminų centrą atvyksta iš izoliacijos, – respiratorių. Atvykstant iš izoliacijos privalu pateikti ir neigiamą testo rezultatą.

Šį pirmadienį abiturientai laikė pirmąjį šių metų sesijos egzaminą – lietuvių kalbos ir literatūros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.