Lietuvoje

2021.06.04 07:53

Šeimos gynimo maršo organizatoriams Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo naujam mitingui

Darius Matas, Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.04 07:53

Šeimos gynimo maršo organizatorių planuotas trijų dienų mitingas prie valstybės institucijų birželio viduryje įvykti negalės – Vilniaus miesto savivaldybė leidimo jam nesuteikė. Apie tai LRT RADIJUI penktadienį sakė miesto meras Remigijus Šimašius.

„Leidimo jie negavo ir dėl labai elementarios priežasties. Dalykus reikia vadinti tikrais vardais – joks čia ne protestas ir jokia čia ne konstitucinė teisė realizuoti savo politines pažiūras, tai yra politinis festivalis. Mes negalime leisti, kad karantino metu, kai patys organizatoriai vaikšto be kaukių ir nesilaiko taisyklių, nekalbant apie užtikrinimą, būtų vėl tas festivalis tęsiamas, juolab, kai nėra prieš ką protestuoti ir tai yra apsimestinis dalykas. Jeigu mes leistume tokius dalykus, kitą savaitę turbūt ir reiverių festivalio sulauktume, kurie už kažką ar prieš kažką protestuoja"“, – LRT RADIJUI sakė R. Šimašius.

Šeimos gynimo maršo organizatoriai birželio 15-ąją ketino rengti trijų dienų mitingą prie Seimo, taip pat skelbta, jog žmonės rinksis prie Vyriausybės ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos.

„Kalbant apie tolesnius planus, birželio 15 dieną organizuojamas įspėjamasis trijų dienų mitingas prie Seimo, vienos dienos mitingas prie Vyriausybės ir prie LRT. Nežinau, ar mums bus duotas leidimas, jei nebus, eisime į teismą, nes priežasčių mums atsakyti nėra“, – gegužę spaudos konferencijoje sakė vienas iš Vingio parke vykusio susibūrimo organizatorių Arvydas Daunys.

Kaip LRT RADIJUI sakė R. Šimašius, tuo metu, kai suteiktas leidimas protestui Vingio parke, aplinkybės buvo kiek kitos.

„Tuo metu buvo galima suprasti kaip demokratijos išraišką – svarstytas partnerystės įstatymas, už ir prieš, buvo dar protesto elementų, bet dabar jie visiškai išplaukė. Bet ir tuomet, akivaizdu, tai buvo daugiau festivalis - buvo norima koncertuoti ir panašiai, tam mes leidimo nedavėme. Kai prezidentas sako sveikinimo žodį protestui, nežinau, ar tai dar galima protestu vadinti, tai tikrai kažkoks festivalis“, – sakė meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.