Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.05 15:05

Pasinaudojant pacientais, turinčiais psichikos negalią, buvo grobstomos lėšos

BNS 2016.07.05 15:05

Šiaulių teritorinė ligonių kasa praneša nustačiusi galimą lėšų grobstymo atvejį, kai pasinaudojant psichinę negalią turinčiais pacientais buvo pasisavinami kompensuojami tvarsčiai ir lėšos už juos.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) dėl įvykio yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad apgaule galėjo būti gauta daugiau kaip 117,5 tūkst. eurų privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad vaistų ir medicininių preparatų platinimu užsiimančios Vilniuje registruotos įmonės darbuotojai galbūt sukčiauja, naudodamiesi vienų Plungės rajono socialinės globos namų pacientų kompensuojamųjų vaistų pasais – išrašo 100 procentų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamus tvarsčius,  naudojamus ilgai negyjančioms žaizdoms, kojų opoms ir praguloms gydyti.  

BNS žiniomis, naudojamasi buvo Stonaičių socialinės globos namų globotiniais.

Tikrindami šią informaciją, Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai Plungės rajono globos namuose nustatė 1 tūkst. 831 vienetų tvarsčių, kurių vertė daugiau nei 20,2 tūkst. eurų, trūkumą. Patikrinimo metu apžiūrėję dalį socialinės globos namų pacientų, kuriems buvo išrašyti minėti tvarsčiai, nerado nei užklijuotų tvarsčių, nei tokio dydžio žaizdų, kurioms gydyti reikėtų naudoti šiuos tvarsčius.

Socialinės globos namų slaugytojai paaiškino, kad globotinių, kuriems būtų reikalinga klijuoti tvarsčius, globos namuose nėra ir faktiškai tokie tvarsčiai gydymui nebuvo naudojami.

Tiriant šias aplinkybes nustatyta, kad Plungėje veikiančios privačios klinikos gydytojai nuo pernai metų sausio iki rugsėjo mėn. 33 socialinės globos namų pacientams išrašė iš viso 10 tūkst. 650 vienetus tvarsčių, kurių vertė siekia daugiau kaip 117,5 tūkst. eurų. Neretai kompensuojamus tvarsčius socialinės globos namų pacientams išrašydavo jų neapžiūrėję, neatvežus į kliniką.

Įtariama, kad be pagrindo Plungės privati medicinos klinika galėjo išrašyti kompensuojamuosius receptus ir pateikti melagingus duomenis apie 100 proc. kompensuojamus tvarsčius Šiaulių teritorinei ligonių kasai. Šių melagingų duomenų pagrindu vienai Klaipėdoje veikiančiai vaistinei buvo sumokėta daugiau kaip 117,5 tūkst. eurų, ir, kaip įtariama, neteisėtai užvaldytos šimtatūkstantinės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos kratos socialinės globos namuose, Klaipėdoje esančioje vaistinėje, tvarsčius reklamuojančios ir platinančios įmonės darbuotojo namuose ir  automobilyje. Kratų metu paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai.

Atliekamą tyrimą kontroliuoja ir vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Valstybinė ligonių kasa pranešė, kad žala Privalomojo sveikatos draudimo fondui bus išieškota iš gydymo įstaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi