Lietuvoje

2016.06.26 23:28

Vilniaus mokyklose – 600 gausesnis pirmokų būrys

Laura Čiginskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.26 23:28

Vilniaus mieste šį rugsėjį pasitiks 600 daugiau pirmokų negu pernai. Tad, nors vasara dar tik prasidėjo, pirmokų tėvai jau nerimauja, ar pakaks vietų mokyklose, o galimybė pasirinkti ne gyvenamajai vietai priskirtą mokyklą – beveik neįmanoma.

„Gyvename gatvėje, kuriai priklauso tiktai vienintelė mokykla, ir pateikę prašymus sužinojome, kad esame šimtas penkiasdešimt kelinti, o iš tikrųjų priima vos tik tai 120. Tai buvo didelis nerimas ir patys mokyklos darbuotojai mus informavo tik birželio mėnesį, kai prašymų jau nei perrašysi, nei kitur pateiksi“, – nerimauja būsimos pirmokės mama Filomena.

Mama sako, kad mokykla, kurioje gavo vietą, jos netenkina, tačiau galimybės pasirinkti neturi.

Vilniaus vicemeras teigia, kad nėra prasmės tėvams nerimauti, jog negaus vietos mokykloje, tačiau sutinka, kad ne visos gali priimti daugiau mokinių.

„Visiems pirmokams vieta pirmoje klasėje tikrai bus užtikrinta. Problema turbūt yra tame, kad populiarios mokyklos arba net konkrečios mokytojos konkrečiose mokyklose sulaukia daug daugiau prašymų negu gali konkreti mokykla arba konkreti mokytoja priimti, tai tas tėvų noras pakliūti į vieną konkrečią mokyklą mums yra žinomas. Ir čia jau savivaldybės reikalas iš tikrųjų, kartu su mokyklomis, kartu su tėvais tuos srautus sudėlioti, kad į visas mokyklas būtų priimta tiek vaikų, kiek galima, o kitose mokyklose taip pat būtų suformuotas reikiamas klasių skaičius“, – aiškina Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.        

Didžiausios problemos kyla sparčiai besiplečiančiuose miegamuosiuose rajonuose Fabijoniškėse, Justiniškėse ir Žvėryne. Vilniaus miesto mokyklų direktoriai teigia, kad problema atrodo didesnė ir dėl to, kad dalis tėvų prašymus užpildė keliose mokyklose.

Kai paskelbėme priėmimą, dalis moksleivių jau atsiėmė prašymus eina į kitas mokyklas, tai panašu, kad visi pageidaujantys ateiti į mūsų mokyklą pirmokėliai tilps“, – tikisi Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos direktorius Gintaras Petronis.

Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, vietoj įprastai komplektuojamų trijų pirmų klasių, nuo rudens planuojamos šešios. Visame Vilniaus mieste bus komplektuojamos 25 papildomos klasės. Iš viso šį rugsėjį Vilniuje mokysis 7 tūkst. 300 pirmokų. Mokyklos priimdamos mokinius atsižvelgia į jų gyvenamąją vietą. Taip pat pirmenybė teikiama mokiniams, kurių vyresni broliai arba seserys mokosi toje mokykloje, bei tiems, kurie yra iš daugiavaikių ar socialiai remtinų šeimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt