captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskui pabėgėlius keliaujančius žurnalistus Libane šokiravo žiauri kasdienybė

Reportažų ciklą #Paskuipabėgėlius kuriantys žurnalistai Paulius Ramanauskas ir Lukas Balandis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ atskleidė, su kokia šokiruojančia realybe jiems teko susidurti rengiant reportažus iš Libane esančių pabėgėlių stovyklų.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

15min.lt žurnalistai teigia, kad šia kelione jie bandė atsakyti į klausimą – kodėl pabėgėliai iš Sirijos nusprendžia keliauti į Europą ir nesirenka arčiau esančių šalių, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai saugios.

„Ieškojome tokių istorijų, kokių nematėme Europoje. <...> Buvo labai smalsu, kodėl pabėgėliai iš Sirijos nusprendžia keliauti į Europą. <...> Nes daugybė žmonių tiesiog nesupranta ir mes patys konkrečiai nesupratome, kodėl jie negali likti Libane, Turkijoje ar Jordanijoje, kurios, atrodo, yra šalys, pasiruošusios priimti pabėgėlius. Iš tiesų taip nebuvo, [sprendžiant] iš to, ką pamatėme“, – sako P. Ramanauskas.

Žurnalistų teigimu, labiausiai sukrėtė tai, kaip gyvena pažeidžiamos grupės – moterys, vaikai, pati situacija, kad Libane esantys pabėgėliai sunkiai pripažįstami.

„Bene pagrindinė problema dėl Libane esančių pabėgėlių – Libanas nelabai nori jų pripažinti kaip pabėgėlių, dauguma jų laikomi tiesiog turistais“, – pasakoja P. Ramanauskas.

Libane viešėję žurnalistai pasakoja, kad kai kuriose vietose stebino vestuvių muzikantų pabėgėlių stovyklose verslas, taip pat teko susidurti su šokiruojančia realybe – sužinota, kad stovykloje yra viešnamis, kuriame žiauriomis sąlygomis kalinamos pabėgėlės iš Sirijos

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...