Lietuvoje

2016.06.14 13:56

Paskui pabėgėlius keliaujančius žurnalistus Libane šokiravo žiauri kasdienybė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.14 13:56

Reportažų ciklą #Paskuipabėgėlius kuriantys žurnalistai Paulius Ramanauskas ir Lukas Balandis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ atskleidė, su kokia šokiruojančia realybe jiems teko susidurti rengiant reportažus iš Libane esančių pabėgėlių stovyklų.

15min.lt žurnalistai teigia, kad šia kelione jie bandė atsakyti į klausimą – kodėl pabėgėliai iš Sirijos nusprendžia keliauti į Europą ir nesirenka arčiau esančių šalių, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai saugios.

„Ieškojome tokių istorijų, kokių nematėme Europoje. <...> Buvo labai smalsu, kodėl pabėgėliai iš Sirijos nusprendžia keliauti į Europą. <...> Nes daugybė žmonių tiesiog nesupranta ir mes patys konkrečiai nesupratome, kodėl jie negali likti Libane, Turkijoje ar Jordanijoje, kurios, atrodo, yra šalys, pasiruošusios priimti pabėgėlius. Iš tiesų taip nebuvo, [sprendžiant] iš to, ką pamatėme“, – sako P. Ramanauskas.

Žurnalistų teigimu, labiausiai sukrėtė tai, kaip gyvena pažeidžiamos grupės – moterys, vaikai, pati situacija, kad Libane esantys pabėgėliai sunkiai pripažįstami.

„Bene pagrindinė problema dėl Libane esančių pabėgėlių – Libanas nelabai nori jų pripažinti kaip pabėgėlių, dauguma jų laikomi tiesiog turistais“, – pasakoja P. Ramanauskas.

Libane viešėję žurnalistai pasakoja, kad kai kuriose vietose stebino vestuvių muzikantų pabėgėlių stovyklose verslas, taip pat teko susidurti su šokiruojančia realybe – sužinota, kad stovykloje yra viešnamis, kuriame žiauriomis sąlygomis kalinamos pabėgėlės iš Sirijos

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.