Raseinių rajono meras konservatorius Andrius Bautronis ketvirtadienį, balandžio 1 d., feisbuke paskelbė kviečiantis žmones skiepytis „Sputnik V“ vakcina. Tokią galimybę suskubo paneigti Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
„Kai kurioms Europos valstybėms pradėjus sėkmingai gyventojus skiepyti rusiška „Sputnik V“ vakcina, priimtas sprendimas šią vakciną įsileisti ir į Lietuvą. Mūsų rajonui pirmajam nusišypsojo sėkmė pradėti skiepijimą“, – savo paskyroje rašo meras.
Vėliau jis įrašą ištrynė.
Dauguma komentatorių po šiuo įrašu, panašu, suprato jį kaip balandžio pirmosios, Melagių dienos, pokštą. Tačiau SAM atstovai LRT.lt sakė, kad toks juokavimas pandemijos metu – nepateisinamas.

„Pokštauti yra gerai, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Visuomenė yra labai įsijautrinusi dėl vakcinavimo. Žmonės, kurie [savivaldybėse] labai gerai mato procesą, pokštauti neturėtų“, – sakė SAM atstovė spaudai Aistė Šuksta.
Ji priminė, kad Lietuvoje nėra galimybės skiepytis „Sputnik V“ vakcina.
„Lietuvoje vartojamos vakcinos, kurios patvirtintos Europos vaistų agentūros <...> pakeliui yra ketvirtoji, „Johnson&Johnson“, – sakė SAM atstovė.

Pokštaujantys merai problemos neįžvelgia
A. Bautronis sako, kad įrašą ištrynė, sulaukęs gyventojų ir žurnalistų skambučių.
„Šiandien dienai aš matau, kad visuomenė pernelyg intensyviai sureagavo, neatsižvelgdama į kalendoriaus lapelį, tai sugalvojau tą įrašą panaikinti, nes žmonės mane net skambučiais užplūdo, ieškodami „Sputnik“ vakcinos Raseiniuose ir Lietuvoje, neatsižvelgdami į kalendoriaus lapelį“, – LRT TELEVIZIJAI sakė politikas.
Paklaustas, ar tinkamas toks pokštas, meras problemos neįžvelgė.
„Galėčiau pasakyti retorinį klausimą, kai girdime iš gydymo įstaigų signalus, kokia vakcina siūloma skiepyti gyventojus ir kai kurie užklausia apie šią vakciną. Tai galbūt balandžio 1 d. panaudojame ir šį terminą“, – sakė A. Bautronis.

Į kolegos pokštą sureagavo ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, parašęs, kad šį miestą irgi pasiekė Rusijoje sukurta vakcina. A. Visockas, paklaustas, ar mano, jog taip pokštauti tinkama tokiu jautriu metu, sakė neįžvelgiantis nieko blogo.
„Čia pokštas. Nueikite į Šiaulių miesto savivaldybės feisbuko puslapį, ten parašyta, kad mane nupirko futbolo komanda“, – LRT.lt sakė Šiaulių miesto meras.
Jis nemano, kad apie vakcinas Melagių dieną juokauti negalima.
„Meras [A. Bautronis] parodo, kad akivaizdžiai to negali būti. Lietuva yra apsisprendusi, ką daryti, todėl tai ir gali būti laikoma pokštu“, – įsitikinęs jis.
Prezidento patarėjas: ne visai gerai pokštauti jautriomis temomis
Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta, komentuodamas masinį skiepijimą šiandien popiet, taip pat sakė nepritariantis Raseinių rajono mero poelgiui.
„Pokštai pokštais, bet turbūt ne visai gerai pokštauti jautriuomis temomis ir sukelti daugiau informacinės sumaišties, kurios šiuo metu ir taip netrūksta“, – komentavo S. Krėpšta.





