Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.25 13:48

Kas įvyksta, kai vaikai auga, o tėvai – ne?

Ne tik vaikai turi augti, o ir tėvai kartu su jais. Taip sako Jovita Starkutė, kuri organizuoja konferenciją tėvams. Joje bus kalbama, kaip turi kisti tėvų elgesys nuo tol, kol vaikas dar lanko darželį iki tol, kol ima studijuoti.

Kai vaikas būna ikimokyklinio amžiaus, tėvai į jį investuoja labai daug laiko, domisi, seka visus pokyčus. Vėliau, anot J. Starkutės, tėvų vaidmuo tampa vis mažesnis. 

„Mūsų noras būtų, kad tėveliai dalyvautų iki pat vaikams pasirenkant universitetą, nes labai svarbu, kad augdami kartu su vaikais jie būtų tie, kurie patars, kurie nukreips, kurie palaikys juos augant“, – sako J. Starkutė.

Tėvams svarbu suvokti, kad jų įtaka vaikams pirmuosius 21-erius gyvenimo metus yra labai svarbi, keičiasi tik įtakos forma, sako psichologė Ramunė Ramanauskienė.

„Tėvai išgyvena savotišką atitolinimą nuo savo paauglio vaiko tada, kai jie nesupranta, kokią formą priimti santykiuose su vaiku. Jis yra savarankiškesnis, jis už save gali priimti daugiau sprendimų, lygiai taip pat – prisiimti daugiau atsakomybės“, – vardija psichologė. 

Daugiau apie tėvų augimą kartu su vaikais – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi