Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.13 12:38

Kas išties ranką N. Puteikiui ir jo komandai?

Prasidėjusi Seimo rinkimų kampanija žada įdomių politinių viražų. Vienas iš jų – kuri politinė partija išties ranką parlamentarui Nagliui Puteikiui. Šį kartą jis Seimą pasiryžęs šturmuoti su kompanija, mat bandymai sukurti partiją „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ (NPD) sužlugo, o Seimo rinkimuose be partijos pagal įstatymą dalyvauti viena ar kita pretendentų komanda neturi teisės.

„Kadangi „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, jog manęs su komanda į savo gretas nepriims, tai aš paverkiau sau vienas kamputyje. Kai ašaros nudžiūvo, nusprendžiau ieškoti kitos partijos“, – bandė juokauti N. Puteikis, kuris 2012 m. į Seimą pateko su Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionimis demokratais, o 2014 m. bandė dalyvauti ir prezidento rinkimuose.

Nepriima dėl susitepusių kolegų

„Negali būti nė kalbos. Ir šis atsakymas yra galutinis – mes niekada nesusėsime prie bendro stalo su N. Puteikiu ir jo komanda“, – tvirtino Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas R. Karbauskis.

Aiškindamas, kodėl laikosi tokios kategoriškos ir neigiamos nuomonės N. Puteikio bei jo komandos atžvilgiu, „Naisių milijonierius“ priminė, kad kartu su parlamentaru į Seimą bandantys patekti Panevėžio miesto tarybos nariai Mantas Leliukas ir Gema Umbrasienė buvo pašalinti iš „valstiečių“ gretų už grubius pažeidimus per rinkimus į savivaldybių tarybas.

„G. Umbrasienė ir M. Leliukas iš partijos buvo pašalinti dėl savo reputacijos. (...) Adresas, kuriuo jie norėjo įregistruoti savo naują partiją, yra buvusios mūsų partijos būstinės adresas Panevėžyje. Tos patalpos priklauso M. Leliukui“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis taip pat užsiminė, kad G. Umbrasienė ir M. Leliukas galimai per savivaldos rinkimus klastojo parašus ar net rinkėjų balsus.

„Gaila, kad mes šią informaciją gavome jau po savivaldybių rinkimų. Nelaukdami, kol kas nors atsitiks, pašalinome juos iš partijos konstatuodami, jog taip elgiamės dėl jų reputacijos“, – tvirtino R. Karbauskis.

„NPD neįsteigta dėl socialdemokratų“

Šių metų pradžioje G. Umbrasienė, buvusi Panevėžio pirmoji merė, bandė įkurti NPD partiją, o steigiamajame suvažiavime Panevėžyje dalyvavo ir N. Puteikis. Tiesa, jis tuomet gynėsi dalyvavęs partijos kūrime: „Mane buvo pakvietę pabūti moderatoriumi. Bet, jei pakviestų į partiją, prisijungčiau.“

Tačiau ši partija užregistruota nebuvo, o dėl to, pasak N. Puteikio, prasidėjęs bylinėjimasis.

„Mūsų partijos neįregistravo, nes to nenorėjo socialdemokratai. Iš pradžių užkliuvo tai, kad protokole nebuvo įrašytas partijos suvažiavimo adresas. Kai šią informaciją patikslinome, buvo pranešta, kad įkliuvome – po partijos steigimo dokumentų patikslinimo 30 dienų terminas skaičiuojamas iš naujo. Nesuspėjome.

Dar buvome apskųsti prokuratūrai, kad neva tai suklastojome kažkokį įgaliojimą. Bet Panevėžio prokurorai melavo, todėl Generalinę prokuratūrą padavėme teismą, nes melagingą informaciją išplatino būtent jos atstovė spaudai. O prokurorai nieko netiria, tik dalyvauja rinkimuose – prokurorų partija“, – aiškino N. Puteikis.

Jungsis su kuria nors iš mažųjų partijų

N. Puteikis tikisi, kad vėl bus išrinktas vienmandatėje apygardoje Klaipėdoje. Tačiau jis vienas dirbti Seime be jokios partijos užnugario nebenori, nes esą „vienas Seimo narys nieko nuveikti negali“.

„NPD komanda su manimi pasinaudos mažųjų partijų kvietimu prisijungti ir kartu dalyvauti Seimo rinkimuose. Kelsime savo kandidatus ir vienmandatėse apygardose, ir sudarysime rinkimų sąrašą“, – atviravo N. Puteikis.

Jis teigė, kad jį su komanda kviečia bent kelios mažosios, neparlamentinės organizacijos – Lietuvos krikščionių demokratų, Profsąjungų centro, Centro, Jaunosios Lietuvos ir „Lietuvos sąrašo“ partijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi