Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.18 15:17

„Maisto banko“ akcijos metu populiariausios prekės – makaronai ir kruopos

LRT.lt 2016.03.18 15:17

Penktadienį startuoja kasmetinė priešvelykinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu žmonės kviečiami paremti nepasiturinčias šeimas maisto produktais. Vidutiniškai kasmet jos metu maisto paaukojama už beveik 300 tūkst. eurų, tad panašių rezultatų tikimasi sulaukti ir šiemet. Akcijos organizatorių duomenimis, dažniausiai aukojami makaronai ir kruopos. Šiemet gyventojai kviečiami prisidėti aukojant ir daugiau konservų bei vieną kitą skanėstą.

Kasmet „Maisto banko“ akcijų metu daugiausiai paaukojama ilgo galiojimo produktų. Kaip skelbiama prekybos tinklo „IKI“ pranešime spaudai, šio tinklo pirkėjai dažniausiai akcijos metu aukoja makaronus, kurie sudaro daugiau nei penktadalį visų paaukotų maisto prekių. Antroje vietoje pagal populiarumą – įvairios kruopos, jų paaukojama vidutiniškai 12 proc. Mažiausiai aukojama margarino, sausų pusryčių, šviežių bei konservuotų vaisių ir daržovių, kurių kiekis sudaro vos po vieną procentą nuo visų akcijų metu aukojamų produktų.

„Maisto banko“ vadovo Vaidoto Ilgiaus teigimu, nepasiturinčių šeimų maisto racionas skurdus, ypatingai trūksta baltyminės kilmės produktų: „Akcijų metu žmonės rečiau aukoja mėsos, žuvies bei ankštinių daržovių konservų, kurie yra nepamainomas baltymų šaltinis. Reikalingi ir riebalai, tokie kaip aliejus bei margarinas. Prieš šv. Velykas ne viena šeima, o ypatingai vaikai ir senoliai, apsidžiaugtų gavę ir konservuotų ar džiovintų vaisių bei daržovių, šokolado, sausainių, arbatos ar kavos.“

 „IKI“ prekybos tinklo pirkėjai vidutiniškai kasmet vargstantiems paaukoja apie 89 tonas maisto už beveik 120 tūkst. eurų. „Maisto banko“ paskaičiavimu, kasmet prekybos tinklo parduotuvėse akcijų metu paaukojama apie 52 tūkst. kartų, o vienos aukos produktų kaina siekia beveik 2,5 euro. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi