Lietuvoje

2020.12.26 11:24

Skaičiai priverčia sunerimti: nesulaukę 60-ies metų iki lapkričio dėl COVID-19 mirė dvylika žmonių, vien per gruodį – net 79

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.12.26 11:24

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 2350 koronaviruso atvejų, mirė dar 23 žmonės. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Justina Petravičienė sako pastebinti mažėjantį mirusiųjų amžiaus vidurkį.

Pasak jos, gruodį rizikos grupei pagal amžių nepriklausančių žmonių mirčių buvo beveik 7 kartus daugiau nei per laikotarpį nuo pandemijos pradžios iki lapkričio.

NVSC atstovės J. Petravičienės teigimu, mirusiųjų amžiaus vidurkis Lietuvoje siekia 76 metus.

„Neraminanti ir tikrai verčianti žiūrėti į tą situaciją su dideliu rūpesčiu, yra ta tendencija, kad turime jaunėjantį mirusių amžių. Ir jeigu pažiūrėtume į tuos žmones, kurie nepriklauso rizikos grupei pagal amžių, jaunesni nei 60 metų, mes nuo pandemijos pradžios iki lapkričio 1-osios tokių asmenų turėjome dvylika“, – sakė J. Petravičienė.

Jos teigimu, nuo lapkričio šis skaičius itin šoktelėjo – per visą mėnesį tokių asmenų mirė tris kartus daugiau – 36.

Dar blogesnė situacija yra gruodžio mėnesį – skaičius pasiekė net 79 asmenis, kurie nepriklausė rizikos grupei pagal amžių.

„Pažiūrėję į tas tendencijas, kad dabar sergamumas yra didžiausias nuo 35 iki 50 metų, todėl suprantame, kad ta infekcija žmonėms tampa labai pavojinga, kurie yra pakankamai jauni ar vidutinio amžiaus“, – sakė NVSC specialistė J. Petravičienė.

LRT.lt primena, kad praėjusią parą mirė keturi pagal amžių rizikos grupei nepriklausę asmenys, tiesa, visi jie turėjo gretutinių ligų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10